23 травня 2025

Національний тиждень безбар’єрності у Нововолинській публічній бібліотеці

 З 19 по 25 травня 2025 року Україна вперше відзначає Національний тиждень безбар’єрності, і наша Нововолинська публічна бібліотека долучилася до цієї важливої ініціативи! 

У заході взяли участь чотири команди, які змагалися у вікторині «Без бар’єрів». Було не лише цікаво, а й дуже пізнавально!





Мета Тижня — привернути увагу до створення доступного середовища та рівних можливостей для всіх, незалежно від віку, стану здоров’я чи інших обставин. Адже
безбар’єрність — це не тільки про інфраструктуру. Це про повагу, гідність і комфорт кожної людини.

Зустріч розпочалася з ознайомлення з правилами гри. А далі — командна робота, обговорення, відкриття нових понять та приємні емоції від призів за успішне проходження всіх турів.


Дякуємо всім учасникам за активність і щирий інтерес до теми безбар’єрності. Саме з таких подій починаються великі зміни.

19 травня 2025

    В цьому році виповнюється 135 років від часу написання казки Івана Франка «Лис Микита» (1890). Це був текст, на якому зростали не лише малі Франчата, а й формувалося і національно дозрівало покоління Українських Січових Стрільців та вояків Української Галицької Армії - покоління людей честі та чину. 

    Вперше надруковано у журналі “Дзвінок”, 1890, № 3-4, с. 6-21. Твір складався з 9-ти пісень. У наступному році цей журнальний варіант виходить окремою книжкою під назвою “Лис Микита”. З німецького переробив Іван Франко. Накладом редакції “Дзвінка”, у Львові, 1891″. Поема “Лис Микита” – єдиний з епічних творів І.Франка, який витримав п’ять прижиттєвих видань (1891, 1896, 1902, 1909, 1914), не враховуючи численних передруків частинами або уривками у шкільних читанках і різних періодичних виданнях. Наступного року цей журнальний варіант з’явився окремою книжкою під назвою “Лис Микита. З німецького переробив Іван Франко”. Ця казка відразу після виходу у світ здобула нечувану популярність.

    По казці створені мультфільми, поставлені спектаклі, створений одноактний балет, у 2020 році відбулась прем’єра опери.

    У недільний вихідний у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів Нововолинської публічної бібліотеки в рамках проекту «Бібілотека вихідного дня: Читаємо. Пізнаємо. Віпочиваємо» відбулось читання в ролях казки Івана Франка «Лис Микита». Дітвора дізналась цікаву історію написання казки, розіграли в ролях уривки з твору, перевтілюючись у персонажів твору,  переглянули мультфільм.

    «Лис Микита» І. Я. Франка залишається найпопулярнішою лектурою для дітей і дорослих від часу його виходу. І сьогодні він не втрачає своєї актуальності. А мультиплікаційні та музичні звернення до образу Франкового хитромудрого рудого крутія свідчать про велику потребу в осмисленні вічних проблем нашого існування. 



    Такі зустрічі – чудова нагода ближче познайомитись з українською класикою. Вони прищеплюють любов до рідної мови, розвивають любов до книги.

                                                                        Бібліотекарка Антоніна Костилева




18 травня 2025

«Лицарі перемоги». Книга про тих, кого не можна забути

 

Сьогодні у нас — тиша, спогади, сльози.

У Нововолинській публічній бібліотеці презентували книгу Валентини Савчук — про наших Героїв. Про тих, хто жив серед нас. Про тих, хто загинув за нас.

Говорили душею.

Авторка книги, Валентина Савчук, говорила щиро, глибоко, з тремтінням у голосі. Її слова торкалися серця. Вона не просто писала — вона проживала кожну історію.

Присутні дякували їй — за правду, за пам’ять, за силу.



Надія Жук - представниця міської ради та Катерина Чушкіна - начальниця відділу культури, подякували сім’ям за мужність. за довіру, за синів і дочок, які стали нашим щитом; розповіли про те, як місто зберігає пам’ять і як підтримує родини полеглих.


Вони подякували авторці за її працю та вручили Валентині Савчук квіти як знак пошани.

Ми вшанували пам’ять хвилиною мовчання.

Звучали вірші. Під гітару. Їх читали члени молодіжної організації «Правильний напрямок». Це було щиро. Це було сильно.



На заході були представники Центру життєстійкості Нововолинської громади. Вони зазначили: «Такі заходи потрібні. Вони допомагають прожити своє горе. Прожити — і не залишитися з ним наодинці».

Це була зустріч, яку неможливо забути.

Тепло, сльози, вдячність і сила.

Герої живі, поки ми їх пам’ятаємо.



16 травня 2025

Є цінності святі: любов, життя, родина – під такою назвою відбувся захід до Дня сім′ї у Нововолинській книгозбірні


      15 травня у світі відзначають Міжнародний день сім’ї — свято, встановлене Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році. Сім’я — це основа суспільства, колиска культури та загальнолюдських цінностей.

    З цієї нагоди до Нововолинська публічна бібліотека завітали учні 5-А класу Нововолинського ліцейю №1 на родинне свято «Є цінності святі: любов, життя, родина».

   Бібліотекар розповіла про роль і значення сім’ї в житті кожної дитини,  цінність родини, важливість шани до батьків та свого роду.

  А школярі:

Складали правила дружньої родини

Говорили про традиції родини вишивальниць з нашого міста

• Шукали прислівʼя та приказки про родину на книжкових полицях.    Завершився захід творчою майстеркою “Родинне дерево” — кожен учасник залишив на ньому символ свого місця в родині.




                                                  Бібліотекар Оксана Калістратова

13 травня 2025

Мамин день у бібліотеці: творчість, ніжність, любов!

 

   Свято Матері… Воно приходить до нас щороку, сонцесяйне, заквітчане і дуже щире, коли сонце своїм промінням зігріває весняну землю, коли природа оживає і дарує свої неповторні барви. Все це нагадує, що настав час привітати найдорожчу людину у світі – матусю.

   У Нововолинській публічній бібліотеці з цієї нагоди відбулася майстерка “Подарунок від щирого серця”. Діти створювали власноруч листівки для своїх матусь, вкладаючи в них любов, турботу та щирі побажання.

   Також юні учасники мали змогу ознайомитися з тематичною виставкою “Найкращі книги для найдорожчих”



   В цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість. Для вас, любі матусі, найкращі квіти, найщиріші побажання, найніжніші поцілунки!
   Захід проведено в рамках проекту «Бібліотека вихідного дня: Читаємо. Пізнаємо. Відпочиваємо.»

                                                   Бібліотекар Оксана Калістратова


У Нововолинській публічній бібліотеці пройшло свято до Дня вишиванки

    Незабаром ми відмічатимемо Всесвітній день вишива́нки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Його відзначають щороку в третій четвер травня. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку, адже вишиванка – це символ душі українського народу, збережений у нитках і візерунках.

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії Чернівецького університету Леся Воронюк.

    Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня. У рамках святкування цього дня у Чернівцях в 2012 році побили рекорд Гіннеса — в одному місці цього міста одночасно зібралися 4189 чоловік у вишиванках. 

    Напередодні свята до Нововолинської публічної бібліотеки завітали школярики 3-Б класу ліцею №1 ( вчитель Наталія Гоць) на народознавчу світлицю «Любовю квітнуть вишиванки» в рамках клубу «Пізнайки». Від бібліотекаря учні дізнались історію свята, традиції носіння вишиванки. Діти декламували вірші, співали пісні, прослухали легенди про вишиванку, а на завершення познайомились з книгами.


  
Бібліотекарка Антоніна Костилева

09 травня 2025

Свято прощання з Букварем у Нововолинській публічній бібліотеці

    Це свято приходить до кожного один раз у житті. І присвячене воно книжці, без якої не може обійтися жодна людинаБукварику, який живе більше 400 років. Змінюється сам буквар, але залишається головне його призначення – вчити дітей читати. Це «чарівний золотий ключик» який відчиняє всім двері у світ знань. І де б ви не вчилися, у майбутньому – у школах, ліцеях, університетах – кожен згадуватиме свою найпершу книгу найщирішою вдячністю та шаною. Тому, на святі діти дякували цій книзі за науку.

    На свято Букваря до відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів Нововолинської публічної бібліотеки прийшли школярики 1-Б класу ліцею №1 (вчитель Наталія Вакарчук). Діти отримали сертифікат про завершення вивчення Букваря, читали вірші, в яких дякували своїй першій книзі за науку, співали пісні, танцювали, знайомились з книгами, грали в ігри, розважались. Було цікаво і весело!














Бібліотекарка Антоніна Костилева

06 травня 2025

Кримінальна професія (але цілком законна): зустріч, що надихає на вибір майбутнього

Світ поліцейських професій — багатогранний, складний і, безперечно, важливий. Переконатися в цьому мали змогу старшокласники, які взяли участь у заході під назвою "Кримінальна професія (але цілком законна)".


6 травня 2025 року у Новолинську публічну бібліотеку завітала інспекторка з дотримання прав людини Інна Куцевич, яка не просто ознайомила учнів із роботою Національної поліції, а й зруйнувала чимало стереотипів. Замість героїв бойовиків зі зброєю — справжні професіонали, які щодня працюють на захисті правопорядку, часто — непомітно, але надзвичайно відповідально.

Учасники заходу дізналися:

  • які професії існують у поліції: патрульний, слідчий, дільничний, криміналіст, кінолог, фахівець ювенальної превенції тощо;
  • де можна здобути відповідну освіту — від профільних вишів до спеціальних навчальних центрів;
  • які якості потрібні, аби стати поліцейським: витримка, чесність, уміння працювати в команді, комунікабельність, фізична підготовка та щире бажання допомагати іншим;
  • чому дотримання прав людини є не просто правилом, а серцевиною роботи в поліції.

Зустріч пройшла у живій, невимушеній атмосфері. Учні активно ставили запитання: про вступ до вишів, про жіночу присутність у поліції, про небезпеку професії та її будні.


Цей захід став чудовою нагодою для молоді поглянути на поліцію по-новому — не як на каральний орган, а як на службу, що працює для суспільства й разом із ним. А для когось, можливо, це був перший крок до власного професійного вибору.


Професія — це не лише про заробіток, а й про сенс.

Захід нагадав: навіть у складній реальності можна обрати шлях, який змінює життя — своє і чужі.
Можливо, саме серед сьогоднішніх старшокласників — майбутні поліцейські, які зроблять цю систему ще людянішою й справедливішою.