21 листопада 2016

21 листопада - День Гідності та Свободи в Україні

Україну територією гідності й свободи зробила не одна, а дві революції – Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року. Українці продемонстрували європейськість і гідність.
У відділі дошкільників і учнів 1-9 класів Нововолинської  центральної міської бібліотеки історичну годину «Ви стали прикладом усім, про вас ніколи не забути»  присвятили тим,  хто визволяв і визволяє Україну, хто в  боротьбі за її кращу долю не дожив до сьогоднішнього дня, спить у безіменних могилах.
Почесним гостем на цьому заході був Сергій Венгрин, заступник голови спілки учасників АТО, який війну бачив не тільки з екрана телевізора. Сам дивився смерті у вічі. Він зворушливо розповів про події на Сході, поділився своїми враженнями з учнями школи, в якій колись учителював. Діти привітали його за відвагу квітами й щирими оплесками.  
 Активні учасники заходу – учні 7-А класу ЗОШ №3 із класним керівником Оленою Баглай. Ведучі – Станіслав Піменов і Настя Савицька, донька учасника антитерористичної операції. Поетичні рядки читали Дарина Чемерис, Анна Войтович, Вадим Кондратюк, Єлизавета Сорока та інші.
Бібліотекар Марія Корнилюк ознайомила з викладкою літератури «Україна гідна свободи», розповіла про нововолинця Сергія Байдовського - активіста Євромайдану, вбитого снайпером 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві. За суспільним визнанням він є в числі Небесної сотні. Присутні більше дізналися й про родину Романа Бірюкова завдяки публікації «У цій родині двійня – не рідкість» у газеті «Наше місто». Героям Майдану і воїнам-захисникам України, які загинули за світле майбутнє, оголосили хвилину мовчання й запалили свічку пам’яті. Подивилися фотомонтаж «Герої Нововолинська»
 Патріотичні пісні натхненно виконали Людмила Мужилко, учениця ЗОШ №4, і юні бандуристки центру дитячої та юнацької творчості Марійка Бурачинська та Юлія Рудець (керівник Валентина Зубкович). Світлана Андрущенко, вчитель інформатики ЗОШ №6, захопила читанням поезії.
Кожного дня країна завдяки таким чоловікам, серед яких і наші славні земляки, виборює право бути суверенною державою. Просімо в Бога, щоб вони живими й здоровими якнайшвидше повернулися додому, до своїх матерів, дружин та дітей.


 

Немає коментарів:

Дописати коментар