24 листопада 2016

Година цікавих повідомлень проти насильства відбулася у Нововолинській центральній бібліотеці

В рамках акції «16 днів проти насильства», напередодні Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками, у Нововолинській центральній міській бібліотеці відбулася година цікавих повідомлень «Призначення  жінки – любов і щастя». 
У заході прийняли участь студенти НЕМКу (група 1-ЕП-14 з куратором Аліною Регешук), фахівці Волинського обласного благодійного фонду «Карітас-Волинь» та Нововолинського міського центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді. 
Співробітники бібліотеки Ніна Єдинак, Оксана Величко та Оксана Дубенчук розповіли про передумови означеної дати, види насильства, міжнародні документи та нормативно-правові акти України, телефони довіри, Національної гарячої лінії  та відповідних служб, продемонстрували відео та слайд-експозицію. 
Познайомили з книгами про жінок, які зазнали насильства у різних його проявах: Сабіна Дарденн «Мені було 12 років, я сіла на велосипед і поїхала в школу», Віра Ефрон «Продана», Габріела Кьопп «Навіщо я народилась дівчинкою?», Арчибальд Кронін «Замок Броуді», Тоні Магуайр «Тільки не кажи мамі», «Розірвати коло мовчання» (під редакцією Наталії Рімашевської), Еліс Сіболд «Щаслива», Чеві Стівенс «Викрадена», Алан Холл «Монстр. Справа Йозефа».

Не залишила нікого байдужими історія 14-річної Малали Юсуфзай з Пакистану, яка активно виступала за здійснення права дівчаток на освітукритикувала Талібан, а у сімнадцять років здобула Нобелівську премію миру. Як і історія про вбивство у 1960 році в Домініканській Республіці трьох сестер Мірабаль, які чинили опір режиму диктатора, а у лютому 2016 року – відкриття Львівського благодійного онлайн-фонду «Мірабаль».
Потрібно пам'ятати, що кожна жінка (дівчина) – хоч і маленький, але унікальний і безцінний всесвіт, що заслуговує любові, захоплення і поваги. На жаль, доки існуватиме суспільство, доти житимуть біль і агресія. Наше з вами завдання у тому, щоб буденні непорозуміння не переростали в насильство, і воно не ставало звичною справою людського життя. І не забувати заповіту дивовижної жінки, яка майже все життя присвятила допомозі хворим і безпритульним, Матері Терези:
Життя — це шанс. Скористайся ним…
Життя таке чудове — не загуби його.
Це твоє життя. Борони його.

Директор ЦБС, автор сценарію Світлана Кухарук

Немає коментарів:

Дописати коментар