13 лютого 2020

#книжковийчетвер з Ксенією Жабровець

Привіт! Сьогодні четвер, а отже рубрика #книжковийчетвер з Ксенією Жабровець.
Сьогодні у рубриці Вікторія Гранецька.
                       
Писати Вікторія почала ще в школі, однак ім’я цієї вінницької письменниці стало відомим широкій читацькій публіці у 2011 році, коли її дебютний роман magnum opus «Мантра-омана» отримав першу премію престижного літературного конкурсу «Коронація слова». Книга заслужила схвальні відгуки як критиків, так і читачів, і дала зрозуміти, що за подальшою творчістю авторки варто уважно спостерігати. Наступні романи «ТІЛО™» та «Щасливий» виправдали ці сподівання і зробили письменницький стиль авторки виразнішим та впізнаванішим.
Сьогодні Вікторія Гранецька не лише пише власну прозу (зокрема, її оповідання можна прочитати у збірках «Львів. Кава. Любов» та «Львів. Смаколики. Різдво»), а й редагує та рецензує твори інших письменників,  а з 2018 є співзасновницею незалежного книжкового видавництва «Дім Химер». Мета видавництва — видання книг українських авторів, які спеціалізуються на химерній жанровій та авторській прозі.
                   

«Мантра-омана» – дебютний роман, який приніс Вікторії перемогу на Міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова-2011» й уперше був презентований на 18-му Форумі видавців у Львові. Єва зробила все, щоб стати закінченим стервом. Вона живе лише для власного задоволення. Єдине, що не вписується в стиль її життя — сни. Щоночі до неї приходить таємничий Ловець Снів і умовляє стрибнути з даху. Та сліди від його пальців залишаються і після пробудження Єви. Тільки смерть і «воскресіння» дозволяють зрозуміти, чому її теперішнє життя стало беззмістовним — колись вона була іншою, палко кохала. Але рідна мати зробила все, щоб розлучити її з коханим. Він не пережив тої втрати... Тепер Єва повинна спокутувати цей гріх.


«ТІЛО™» - це друга книжка, над рукописом якої Вікторія працювала майже півтора року. Вона кардинально різниться від дебютного роману тематичним, змістовим та мовним наповненням, і в той же час має важливу спільну рису – стрімкий «карколомний» сюжет! Сам роман заворожує фантастичними подіями близького майбутнього. Головний герой Юрій боровся у лавах партизанів за свободу України, але доля склалася так, що йому довелося стати доктором Паскудою – головним лікарем американської корпорації. З рідним краєм його зв’язують спогади про дівчинку Іванку, яка зростала з ним і стала жертвою у перших експериментах з пересадки душі. Юрію доводиться терпіти нестерпні кпини долі для того, щоб кохана могла жити повноцінно у власному тілі.

Книга «Дім, у котрому заблукав час»  написана у співавторстві з Анастасією Нікуліною та Мариною Однорог. Тут проза поєднана з поезією, а історичні події з химерними містифікаціями. Тут багато подорожей та цікавинок. Як ми зазвичай уявляємо апокаліпсис? Нищівними повенями чи пожежами, землетрусами, атомними вибухами, нападом іншопланетян? А що, як усе виявиться набагато простіше, і до апокаліпсису призведе зникнення буденної речі з нашого життя - скажімо, годинникового часу? «Дім, у котрому заблукав час» – драматична антиутопія про час як метафору, адже часу не існує, є лише прилади його вимірювання, що їх для зручності вигадали люди; про внутрішній апокаліпсис, який почасти буває страшнішим, ніж апокаліпсис довколишній; зрештою – про кохання, що триває на тлі руйнування часу.
P.S. Це не усі книги Вікторії Гранецької, а лише наявні у фонді бібліотеки.

Немає коментарів:

Дописати коментар