10 жовтня 2015

Літературні мандри «Світом книг Володимира Лиса» у Нововолинську

26 жовтня життєвий ювілей відзначатиме журналіст, прозаїк і драматург Володимир Лис. Це  ім’я знакове і важливе для сучасної української літератури. Його твори перебувають у полі зору читачів та критиків.
Літературні мандри «Світом книг Володимира Лиса» здійснили бібліотекарі Оксана Жабровець, Оксана Микитюк та Ірина Кухарук з учнями 10 класу ЗОШ №3. Відбулося знайомство школярів з книгами: «Айстри на зрубі», «Романа», «Маска», «І прибуде суддя», «Камінь посеред саду», «Острів Сильвестра», «Століття Якова», «Графиня», «Жінка для стіни», «Іван і Чорна Пантера», «Соло для Соломії»«Щоденники Ієрихар», «Із сонцем за плечима. Поліська мудрість Пелагеї», «Країна гіркої ніжності». До речі, остання книга включена до Довгих списків літературної премії Книга року ВВС-2015.
10-класники переглянули слайд-презентацію, буктрейлери на книги та відео сюжети про автора. А ще дізналися про уподобання та переконання Володимира Лиса, про топ-10 найцікавіших книг, які рекомендує почитати: «Процес» Франца Кафки, «Світло у серпні» Вільяма Фолкнера, «Клітка» Альберта Белса, «Дике полювання короля страху» Володимира Короткевича, «Оскар і рожева пані» Еріка Шмітта, «Рита Хейорт і втеча з Шоушенка» Стівена Кінга, «Доктор Серафікус» Віктора Домонтовича, «Додому нема вороття» Романа Андріяшика, «Енна. Дорога до себе» Надії Гуменюк, «Як я розумію філософію» Мераба Мамардашвілі.
«Читай, дій, живи, щодня борися з самим собою і перемагай.
Читай, давай людям другий шанс, вибачай і вір, що всі мають можливість стати кращими.
Читай і насолоджуйся кожною миттю, бо саме життя – найцінніший дар.
Читай, будь впевненим в собі і переборюй свій страх.
Читай, розвивайся і стань справжньою особистістю.
Читай і залишайся Людиною за будь-яких обставин.
Читай і бережи в собі почуття, бо вони роблять тебе людиною.
Читай, мисли, розвивайся» – радить волинський письменник.
Тож, Володимир Лис – професіонал, літератор зі стажем,  чиє ім’я, поза сумнівом, закарбоване на скрижалях української літератури, йде на поклик правди, маючи щастя і талант втілювати в слові долю України. 
Читайте твори Володимира Лиса! Дослухайтеся до його порад!

Немає коментарів:

Дописати коментар