10 жовтня 2015

Про Нобелівських лауреатів з літератури бібліотекарі розповіли ліцеїстам


 8 жовтня в день оголошення лауреата Нобелівської премії з літератури у Нововолинській центральній міській бібліотеці відбулося інформ-досьє «Література ХХІ століття під знаком Нобеля».

Бібліотекарі Ірина Кухарук та Оксана Жабровець розповіли учням 10 класу обласного ліцею про Відьядхара Сураджпрасада Найпола (2001, Велика Британія), Імре Кертеса (2002, Угорщина), Джона Максвелла Кутзее (2003, Південна Африка), Ельфріду Єлінек (2004, Австрія), Гарольда Пінтера (2005, Велика Британія), Орхана Памука (2006, Туреччина), Доріс Лессінг (2007, Велика Британія), Жана-Марі Ґюстава Ле Клезіо (2008, Франція), Герту Мюллер (2009, Німеччина), Маріо Варґаса Льосу (2010, Перу), То́маса Транстре́мера (2011, Швеція), Мо Яня (2012, Китай), Еліс Мунро (2013, Канада), Патріка Модіано (2014, Франція).
Поетеса з нашого міста Світлана Костюк у 2013 році була учасником Міжнародного конгресу «Література і мир», який зібрав у місті Лахор (Пакистан) представників 35 країн світу, серед яких Великобританія, Індія, Палестина, Німеччина, Литва, Пакистан, Японія, Судан, США тощо. Цьогоріч пані Світлана здобула престижну поетичну нагороду в Неаполі. 
«Світлана дуже скромна і чесна людина», - так сказав про неї Мо Янь, який вирішив, що ім’я Світлани Костюк має бути якнайширше відоме у світі і взяв у нашої землячки інтерв’ю. Надруковане це інтерв’ю у часописі «Волинь-нова» 5 вересня ц.р.: http://www.volyn.com.ua/?rub=11&article=0&arch=1864
О 14:03 в Інтернеті з’явилася інформація, що найпрестижнішу та найзагадковішу премію з літератури 2015 року отримала білоруська письменниця і журналістка Світлана Алєксієвич, яка народилася в Івано-Франківську.
Україна так і залишилась без Нобелівської премії. Та потенційні лауреати чи бодай кандидати на Нобеля у нас є. Україні, якщо вона хоче, щоб до її голосу прислуховувалася світова спільнота, треба плекати свою еліту, кращі представники якої могли б у майбутньому поповнити список лауреатів премії. Це потрібно і для визнання України як незалежної держави!
 
Книги Нобелівських лауреатів чекають Вас у бібліотеці!

Немає коментарів:

Дописати коментар