02 грудня 2015

«Обличчя Майдану» презентували у Нововолинську

Близько четвертої ранку 30 листопада 2013 року правоохоронці розпочали силове звільнення Майдану Незалежності від протестувальників. Упродовж грудня 2013 лютого 2014 у Києві загинули 105 осіб. Героїв "Небесної сотні" і загиблих учасників АТО  вшанували учні ПТУ №11, які завітали 30 листопада 2015 року до Нововолинської центральної міської бібліотеки на презентацію книги Марини Соченко та Антонії Цвід "Обличчя Майдану. Клич Майдану. Літопис самовидця".
        Бібліотекарі Ірина Губерук та Ніна Єдинак розповіли про історію написання поеми-хроніки сумською поетесою, прозаїком, есеїстом, перекладачем, громадською діячкою, членом НСПУ Антоніною Цвід та картин художницею, викладачем кафедри живопису Київського художнього інституту Мариною Соченко – ученицею відомого художника-шістдесятника Віктора Зарецького.
Щира подяка Володимиру Шовкошитному – поету, прозаїку, публіцисту, народному депутату України І скликання, ліквідатору наслідків аварії ЧАЕС, українському патріоту, який провів 92 дні і 33 ночі, включаючи "найгарячіші", на Київському майдані, директору видавництва "Український пріоритет" за видання книги.
У багатотисячному київському Євромайдані ще з перших днів його функціонування були сотні нововолинців. Багато з них зафіксовані на фотовиставці депутата обласної ради Бориса Бабійчука з цитатами поета Анатолія Поліщука "Спасибі, люди, за Майдан, за правди паростки й свободи". Її автори, а також Євгеній Недищук (у записі) та Ярослав Гиць поділилися спогадами.
Тож, допоки живе пам’ять, доти живе Майдан у наших серцях.

Немає коментарів:

Дописати коментар