08 вересня 2017

До Міжнародного дня грамотності

8 вересня у світі відзначається Міжнародний день грамотності. Боротьба з неписьменністю, як і раніше, залишається завданням величезного масштабу і складності. Незважаючи на помітні успіхи багатьох країн, більше 860 мільйонів дорослих залишаються неписьменними, а більше 100 мільйонів дітей не ходять до школи. У нашій країні кожен має право на освіту. Це прописано в Конституції — Основному Законі країни. А чи скрізь так? Чи в усіх країнах кожен громадянин має право на освіту?
Як здобувають освіту в африканській країні Ліберії учні 9 класу ЗОШ № 2 разом із бібліотекарем Галиною Василівною Гугою мали змогу дізнатися  у Нововолинській центральній міській бібліотеці на черговому засіданні кіноклубу Docudays UA. Дев’ятикласники переглянули документальну кінострічку естонського режисера Мадлі Ляене «Абетка».
Перед демонстрацією фільму школярі подивилися презентацію про цікаві факти навчання в країнах Європи, Азії, Північної та Південної Америки та Африки. Головний спеціаліст Нововолинського відділу бюро правової допомоги Тамара Ярославівна Нич ознайомила присутніх із правом на освіту як невід’ємним правом дитини та його відображенням у законодавчих джерелах України та світу.
Під час перегляду учні зацікавлено спостерігали за сюжетом кінострічки, відзначаючи найяскравіші епізоди фільму та найцікавіші факти. Нікого не залишила байдужим доля головної героїні фільму – Веле, яка вчиться читати й писати, щоб не відставати від своєї семирічної доньки.
Бібліотекар Ірина Губерук розповіла про величезну кількість людей, які в силу різних обставин залишаються недостатньо грамотними в нашому світі, який потребує більше знань з кожним роком; надала коротку інфомацію про Ліберію. Школярі проводили паралелі між навчанням в африканській країні та Україні, готували  та представляли проект «Школа, яку я хотів/хотіла би відвідувати». Із захопленням дев’ятикласники ділилися своїми уявленням про школу майбутнього, у якій будуть навчатися вони або їхні діти. Модератор ознайомила учнів із деякими аспектами майбутньої реформи освіти в Україні.
Право на освіту – це право людини, яке вона має неодмінно реалізувати. Тож будьмо грамотними, покращуймо своє життя і світ навколо!

Немає коментарів:

Дописати коментар