11 червня 2018

Нововолинськ. Олександра Шутко. "Хатідже Турхан"

У Нововолинській центральній міській бібліотеці відбулася зустріч з Олександрою ШУТКО – журналісткою, блогеркою, кандидатом мистецтвознавства, авторкою книг «Роксолана: міфи та реалії», «Листи Роксолани: любов та дипломатія», «Хатідже Турхан: Книга перша: Ковилі вітри не страшні». 

«Хатідже Турхан» – це книга про українку з Поділля – Надію, яка в гаремі султана Ібрагіма Божевільного отримала ім’я Хатідже Турхан і стала останньою представницею «Жіночого султанату» в Осьманській імперії, засновницею якого була Роксолана» – розповіла авторка. 
Свою наступну книгу «Хатідже Турхан: Книга друга: Султана – українка на османському престолі» письменниця нещодавно презентувала на VІII Міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал», а 7 червня нововолинці мали можливість прослухати лекцію та переглянути слайд-презентацію «Величні султани – українки: від Роксолани до Хатідже Турхан з Поділля». 
Пані Олександра розповіла про нові дослідження про султан-українок, які їй вдалося прочитати в турецьких та польських архівах, процитувала зі своєї книги любовні та ділові листи Роксолани та Хатідже Турхан. Як зазначила авторка, на вісімдесят п’ять відсотків її роман побудований на дослідженнях, а все решта – художній вимисел, щоб отримати художньо-історичний роман. 


Користувачі бібліотеки одними з перших в Україні мають можливість прочитати два томи «Хатідже Турхан». А наша землячка працює над третім томом, який з нетерпінням чекають її шанувальники.


Щиро дякуємо пані Олександрі за зустріч, змістовну розповідь, спілкування та можливість придбати книгу з автографом.

Усі книги Олександри Шутко є у центральній міській бібліотеці. Запрошуємо любителів історії розширити знання про Роксолану-Хюррем та познайомитись з Надією-Хатідже Турхан, яка відіграла визначну роль у союзі козацтва з Османською імперією.

Немає коментарів:

Дописати коментар