27 червня 2018

Квітка Цісик. Таємний код української душі

27 червня, напередодні Дня Конституції України, співробітники Нововолинської центральної міської бібліотеки Оксана Жабровець, Оксана Дубенчук та місцевий поет, член літературно-мистецької вітальні «Мамина криниця» Анатолій Поліщук завітали до Нововолинської міжрайонної територіальної первинної організації УТОС.  Привітали її членів з державним святом та розповіли про Квітку Цісик – «Заморську квітку з українською душею». 
4 квітня 2018 року легендарній американській співачці українського походження Квітці Цісик виповнилось би 65 років. На жаль, оперна і блюзова співачка, яка все життя популяризувала українську культуру, пішла з життя 20 років тому  у 1998 році.
Ведучі розповіли про родину Цісиків та еміграцію до Німеччини, а потім до Нью-Йорка, про дитинство, навчання Квітослави (скорочено Квітка) та співпрацю Кейсі (творчий псевдонім) з відомими музикантами різних стилів та напрямків, про озвучування реклами багатьох корпорацій (зокрема, її голос став символом рекламної компанії автомобілю «Форд»). За власні кошти (двісті тисяч доларів) записала 2 альбоми українських пісень – подарунок для всіх українців, в якій би частині світу вони не жили (музика для душі, пам'ять про свою батьківщину). Єдиний раз відвідала з матір’ю Україну у 1983 році. Мріяла записати ще один альбом з українськими піснями (колискові для сина), приїхати з концертами на історичну батьківщину, але цьому не судилося втілитися в життя. Спочатку через велику зайнятість, потім через хворобу. Останньою піснею, записаною Квіткою, були «Журавлі» на слова Богдана Лепкого. Згодом пісня стала символом трагічної долі самої співачки.


Квітка Цісик залишила українські пісні заспівані так, як це ніхто не міг зробити до неї. У кожній ноті тендітної Квітки закладено велике бажання, переможене любов’ю – творити добро на землі… Учасники заходу прослухали у записі пісні «Я піду в далекі гори», «Ніч така Господи…», «Ти світло мого життя», «Черемшина»,  «Стоїть гора високая», «Рідна мати моя», «Два кольори» та ін. Її ніжний, проникливий голос нікого не залишив байдужим.
Господь обдарував Квітку Цісик геніальним голосом: чистим, багатим, гнучким і водночас емоційним, що проникає в душу і серце кожного. Її пісенний талант служитиме ще багатьом поколінням дорогоцінною прикрасою у скарбниці української пісні. І хоч голос співачки належав Америці, її душа належала Україні, чи не тому вона завжди буде володіти вічною народною любов’ю і повагою українців усього світу. 

Немає коментарів:

Дописати коментар