25 листопада 2021

Підліткам, а також їх батькам - "7 звичок високоефективних підлітків" від Шона Кові

Шон Кові (народився 17 вересня 1964 року) — американський бізнес-керівник, письменник, оратор та новатор. Займає посаду президента транснаціональної освітньої корпорації FranklinCovey Education, яка прагне трансформувати освіту у всьому світі, доносячи принципи та навички лідерства якомога більшій кількості дітей, педагогів і шкіл.

Відомий автор бестселерів New York Times.

«7 [сім] звичок високоефективних підлітків» перекладена 20 мовами і продана тиражем понад 8 мільйонів примірників по всьому світу.

 Детальніше про книгу

Дизайн обкладинки

Назар Гайдучик

Ілюстрації

Roeber Graphics Inc

Переклад з англійської

Ростислав Паранько

Серія

Книги для підлітків

Вік

Від 12 до 15

 

Рік видання

2020

Видавництво

Видавництво Старого Лева

К-сть сторінок

252

Найкращі інсайти з книги Шона Кові

Звичка 1. Займай проактивну позицію

Люди з реактивною позицією приймають рішення імпульсивно. Вони наче бляшанка з колою. Коли життя їх трохи струсне, у них наростає тиск і врешті-решт вони вибухають. А від людей з проактивною позицією приймають рішення на основі цінностей. Вони думають, перш ніж діяти. Вони усвідомлюють, що не можуть впливати на все, що відбувається з ними, але вони вміють контролювати свої дії у відповідь. Можеш їх трясти, скільки хочеш, а потім знімеш кірку і нічого. Вони зберігають спокій та самовладання.

Звичка 2. Починаючи, думай, що вийде

Ми вільні у виборі шляху, але не вільні у виборі наслідків. Траплялося колись кататися з водяної гірки? Можна вибирати, з якої гірки з'їжджати, та коли вже поїхав, просто так не зупинишся. Доводиться переживати наслідки — до самого кінця.

Звичка 3. Першою чергою — першочергове

Дехто може сказати: «Я не хочу прив'язувати свого життя до календаря. Мені подобається свобода». Якщо це твоє слово, то май на увазі: календар придумано не для того, щоб тримати тебе на прив'язі, а навпаки — щоб відпустити на волю. (…) Не йдеться про те, щоби календар над тобою панував — навпаки, щоб служив тобі як корисний інструмент.

Звичка 4. Думай про виграш для всіх

Життя не обмежується змаганнями, перегонами, попаданням у перші п'ять відсотків рейтингу. Все це притаманне бізнесові, спорту, школі — інституціям, що ми їх самі створили. У відносинах воно геть не так; а стосунки — це матерія, з якої зроблено життя. Подумай лишень, як безглуздо звучало б питання: «Хто виграє у ваших стосунках, ти чи твій друг?»

Звичка 5. Намагайся зрозуміти інших, потім шукай розуміння

Ця звичка ключова у спілкуванні. Бо людина в своєму серці найдужче прагне, щоб її зрозуміли. (…) П'ять стилів фальшивого слухання: вітання у космосі; вдаване слухання; вибіркове слухання; дослівне слухання; самозосереджене слухання. (…) Слухаючи лише з власної позиції, ми зазвичай відповідаємо одним із трьох способів, які спонукають нашого співрозмовника одразу замикатися. Ми виносимо судження, ми пхаємося з порадами, ми ліземо в душу.

Звичка 6. Знаходь синергію

Синергії досягають, коли двоє чи більше людей працюють разом, щоб досягти кращого результату, ніж їм вийшло б поодинці. (…) Це — синергія: шанувати відмінності, працювати в команді, бути відкритим для іншої думки, шукати нових та кращих шляхів.

Звичка 7. Вигострюй пилку

Звичка 7 полягає в тому, щоб твоє «я» було завжди вигострене: тоді легше справлятися з життям. Вона означає регулярне самовідновлення та зміцнення чотирьох ключових вимірів твого існування: фізичного, розумового, емоційного, духовного. (…) Не така важлива зовнішність, як твоє фізичне самопочуття. Найліпше про це сказала Опра Вінфрі : «Сприймай це по-іншому. Річ не у вазі — річ у того, аби щодня дбати про себе».


Книга Шона Кові «7 звичок високоефективних підлітків» стала для мільйонів підлітків школою самоповаги та успіху. Вам це цікаво? Запитуйте книгу у Нововолинській центральній міській бібліотеці на Дружби, 17.

Світлана Кухарук, провідна бібліотекарка

Немає коментарів:

Дописати коментар