13 квітня 2023

Писанка – вічна перлина нашого роду

   Писанка – символ весняного відродження природи, зародження життя, продовження роду, символ сонця, тепла і вічності, а також незамінний атрибут Великодня. Старі люди кажуть: доки люди писатимуть писанки, доти у світі існуватиме любов. Хто б міг подумати, але цій традиції тисячі років! Дотепер вважають, що писанка приносить щастя. Саме тому ними обмінюються та дарують їх рідним і друзям.

   Як символ відродження природи, писанка відома у культурах різних народів. Історія її сягає глибини віків. Та лише українці зуміли найбільш виразно донести свої уявлення про життя за допомогою символів та знаків, якими її розписують. Писанкою зустрічали весну, вона була атрибутом різних язичницьких культів. Нею задобрювали богів і відганяли від дому нечисть. Християни побачили у розписаному яйці знак вічного життя і стала писанка символом великодньої радості. «Христос Воскрес!» – «Воістину Воскрес!».

   Отож, 12 квітня 2023 року у 6-А класі Нововолинського ліцею №2 відбувся народознавчий коктейль «Писанки, мов квіти, розсипались по світу». Бібліотекарка відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів Нововолинської центральної міської бібліотеки Оксана Калістратова розповіла про писанки, їхню історію, кольори та орнаменти, традиції розпису у різних регіонах України та безліч цікавого. Учні переглянули відео про єдиний у світі музей писанки, відкритий у Коломиї. На захід було запрошено майстриню-писанкарку Галину Сергіївну Ус, яка розповіла про багатовікову традицію писанкарства та поділилася з учнями своєю технікою створення писанок. Учні вперше спробували себе у цій справі.

   Доповненням до заходу була викладка літератури «Як Великдень на дворі, то й писанка на столі».                                                                       Бібліотекарка Оксана Калістратова

Немає коментарів:

Дописати коментар