28 липня 2023

Про День Української Державності говорили в Нововолинській бібліотеці на Дружби, 17


28 липня в рамках кіноклубу документального кіно про права людини Doсudays UA «NovoSpace» при Нововолинській центральній міській бібіліотеці пройшов захід, присвячений Дню Української Державності. Присутні мали можливість переглянути та обговорити документальну стрічку «Літургія протитанкових перешкод» (режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук; фільм був представлений в офіційній програмі Міжнародного кінофестивалю Торонто (2022 рік)).

Учасники заходу згадували понад тисячолітню історію українців на своїх землях, процес державотворення від минулого до сьогодення.

Фільм допоміг краще зрозуміти, як працює система громадського спротиву зазіханню ворога на одне з основних прав людини – свободу. Боротьба за можливість жити у вільній правовій державі, де людська гідність – це найвища цінність, вимагає жертви від кожного і кожної з нас. Цю думку автор кінострічки проводить через метафору Хресної дороги, він порівнює жертовність Христа і здатність до жертовності мільйонів українців, які нині борються за найвищі цінності для всього світу.

__________________________________________________________________

Розвиток Мережі DOCU/CLUB фінансується Посольством Швеції в Україні, Національним фондом на підтримку демократії (NED) та Fondation de France.
Думки, висновки чи рекомендації належать автор(к)ам та упорядникам/-цям цієї публікації та не обов'язково відбивають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автор(к)и та упорядники/-ці.

Віта Залужна

Немає коментарів:

Дописати коментар