19 травня 2024

До Міжнародного дня чаю у Нововолинській центральній бібліотеці на Дружби, 17

Не буде перебільшенням назвати чай одним із найдавніших напоїв, який лікує і приносить радість людям вже декілька тисячоліть. З чаєм може посперечатися хіба що давній «напій фараонів» – каркаде, який представляє собою настій квіток гібіскусу (суданської троянди). Історія і того і іншого напою нараховує понад 5 тисяч років.

За однією із легенд, дивовижні властивості чайного напою виявив китайський імператор Шен Нанг, тонкий знавець природи, який правив в 2737-2697 рр. до н.е. Під час походів для нього завжди кип’ятили на вогнищі воду, і одного разу в казанок з водою випадково потрапили занесені вітром листочки чайного дерева, біля якого було розведено вогонь.  Імператор високо оцінив незвичайний аромат і смак цієї води, розпорядився готувати йому такий напій і надалі, а потім звелів культивувати чайне дерево.

Міжнародний день чаю (англ. International Tea Day) — неофіційне свято, яке відзначається щорічно 21 травня з ініціативи Організація Об'єднаних Націй від 21 грудня 2019 року.

19 травня В рамках проекту «Бібліотека вихідного дня: Читаємо. Пізнаємо. Відпочиваємо» у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів Нововолинської центральної міської бібліотеки відбулось бібліотечне смакування «Його величність – ЧАЙ». Діти дізнались багато цікавого про чай ну і звичайна чаювали, пригощались.

                                        Бібліотекарка Антоніна Костилева

Немає коментарів:

Дописати коментар