23 лютого 2016

Маркетинг у бібліотеці - актуально

22 лютого відбувся День теорії і практики «Маркетинг у бібліотеці», базою проведення якого стала центральна міська бібліотека Нововолинської ЦБС. В роботі дня взяли участь співробітники публічних бібліотек міста.
Сьогодні, коли скорочується державне фінансування на розвиток бібліотек, вони самі повинні шукати нові концепції своєї діяльності, щоб оптимально використати наявні ресурси і постійно доводити свою соціальну і культурно-громадську необхідність. Маркетинг може бути цією новою концепцією.
Відкрила День теорії і практики директор ЦБС Світлана Кухарук, яка у своїй доповіді зупинилася на основних напрямах роботи бібліотек, на професійних цінностях і якостях, якими повинен володіти сучасний бібліотекар, аби йти у ногу з часом, відзначила, що нині маркетинг — найважливіша складова успіху будь-яких установ.
Бібліотекарі центральної міської бібліотеки підготували доволі насичену програму, висвітлили такі теми: «Маркетингова діяльність бібліотек», «Фандрейзинг як система маркетингу», «Pinterest на допомогу бібліотекарю», «Образ бібліотеки в соціальних мережах».
Присутні взяли участь у майстер-класі «Робота з блогами» та виконали практичну роботу «Створюємо корпоративний стиль своєї бібліотеки»
Під час підведення підсумків учасники чітко знали відповіді на такі запитання: Як зробити бібліотеку привабливою для користувача? Що запропонувати, щоб його втримати? Чи доцільно витрачати кошти на рекламу? Як стати незамінними... і як добитися від читачів, щоб вони вважали їх бібліотеку Своєю та пишалися нею.