12 лютого 2016

Е-урядування в бібліотеці

Надання громадянам доступу до послуг е-урядування через мережу публічних бібліотек стало актуальною темою сьогодення.  Публічні бібліотеки України за підтримки партнерських організацій, серед яких Українська бібліотечна асоціація, Національний центр електронного урядування, Посольство США в Україні, Міжнародний фонд «Відродження», Програма «Бібліоміст», IREX, USAID  втілили багато інноваційних ідей та ініціатив, тим самим створили підґрунтя своєї участі в е-урядуванні.
Завдяки технологіям е-урядування кожен громадянин України має можливість здійснювати платежі за допомогою Інтернет чи мобільного банкінгу; замовити авіа, автобусний чи залізничний квиток; здійснити пошук роботи чи запропонувати вакансію на веб-сайтах із працевлаштування; заповнити в онлайн-режимі Декларацію про майновий стан і доходи; здати електронну звітність; оплатити покупку, послуги комунальних служб, зв’язку чи навчання; перевірити наявність власної земельної ділянки в Національній кадастровій системі; стати учасником електронних торгів; здійснити онлайн-реєстрацію на здачу ЗНО, подати документи на вступ до вищих навчальних закладів; дистанційно навчатися чи працювати.
Міжнародна благодійна організація «Український освітній центр реформ» у співпраці з Проектом USAID «Справедливе правосуддя» та Міністерством юстиції України проводять вебінари для бібліотечних працівників, журналістів і всіх зацікавлених громадян. 
З 10 грудня 2015 року Нововолинська центральна міська бібліотека є учасницею вебінарів (лектор Євген Демченко): «Портал електронних послуг Мін'юсту». «Реєстрація на порталі електронних послуг Мін'юсту. Реєстр речових прав на нерухомість», «Веб-портал звернень у сфері державної реєстрації актів цивільного стану», «Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», «Реєстрація юридичної особи чи фізичної особи-підприємця в Інтернеті», «Єдиний Реєстр Нотаріусів».
11 лютого 2016 року керівники структурних підрозділів Нововолинської ЦБС приймали участь в методичному дні «Електронне урядування – крок до покращення соціального захисту».
Переконані, що електронне урядування – крок до реальної демократії, який за допомогою локальних інформаційних мереж та глобальної інформаційної мережі забезпечує функціонування органів  влади в режимі реального часу та робить максимально простим і доступним щоденне спілкування з ними громадян, юридичних осіб, неурядових організацій.