13 жовтня 2016

Творча зустріч з Володимиром Шовкошитним відбулася у Нововолинську

10 жовтня до Нововолинської центральної міської бібліотеки завітав сучасний класик вітчизняної літератури Володимир Шовкошитний – надзвичайно енергетична людина, щирий патріот України. Директор ЦБС Світлана Кухарук розповіла присутнім про життєвий та творчий шлях митця. 
Напередодні Дня захисника України Володимир Федорович акцентував увагу на історичній трилогії «Кров – свята» («Хресна путь», «Білий Кречет», «Боривітри») – масштабне епічне полотно, в якому показано долю українського народу упродовж століття. Перша частина – родова сага, друга – історично-пригодницька епопея, де події охоплюють значний відрізок часу від початку століття до 1943 року, третя – роман-андрогін, в якому й події Другої світової війни, і наших днів подано в одному часовому вимірі.
З 1978 року Володимир Шовкошитний працював на Чорнобильській атомній електростанції. Це єдиний український письменник, який був у самому пеклі аварії як інженер-атомник. Весь період ліквідації він бачив на власні очі і всі спостереження та свідчення занотовував собі у щоденник. І рівно через 30 років презентує унікальну книгу про Чорнобиль «Я бачив», аналогів якої в Україні ще не має.
Як видавець п. Володимир презентував книгу волинського письменника, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, кандидата філологічних наук Василя Слапчука «Поміж світів і сяяння світил» історію чоловіка, одержимого жінкою.
У видавництві «Український пріоритет», якому лише 5 років, друкуються автори, які вже є символами української літератури, так і нові імена: Василь Кузан, Адель Станіславська, Віталія Савченко, Володимир Караташ, Марина Бордонос та ін. Їх книгами незабаром поповняться фонди публічних бібліотек.

Немає коментарів:

Дописати коментар