21 лютого 2017

Читати українською – це осмислено та цікаво вивчати рідну мову!

21 лютого у рамках Дня інформації «У слові рідному велика сила є!», що відбувся у Нововолинській центральній міській бібліотеці, учні 10 класу ЗОШ №4 імені Т. Г. Шевченка разом з педагогом-організатором Вадимом Віталійовичем Ковальським доторкнулися до творчості вітчизняних письменників під час літературного акорду «Сучасний світ української книги».
Бібліотекар Ірина Губерук ознайомила старшокласників із новими книгами сучасної української літератури: творами братів Капранових, Юрія Винничука, Бориса Гуменюка, Андрія Кокотюхи, Олексія Волкова, Кузьми Скрябіна та інших сучасних письменників.
Із цікавістю учасники заходу переглянути відеоінтерв’ю з Ірен Роздобудько та Максом Кідруком, буктрейлери до книг Сергія Жадана «Життя Марії», Марії Матіос «Приватний щоденник», Сергія Лойка «Аеропорт», Ярослава Мельника «Маша, або Постфашизм», Надії Гуменюк «Танець Білої Тополі»; ознайомилися із викладкою літератури «Хочеш захистити мову? Читай українською!»
Отож, говоріть українською, читайте сучасні українські книжки – це модно! Адже, як пише відома поетеса Ліна Костенко, «нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову. Ми повинні бути свідомі того, що мовна проблема для нас актуальна і на початку ХХІ століття, і якщо ми не схаменемося, то матимемо дуже невтішну перспективу».
  

Немає коментарів:

Дописати коментар