28 лютого 2017

У Нововолинську вшанували пам'ять Миколи Коца

«ЗИМОПИС ДОЛІ МИКОЛИ КОЦА» - під такою назвою 28 лютого у центральній міській бібліотеці
м. Нововолинська відбулася 
година пам’яті,
присвячена дисиденту, правозахиснику,
політв’язню, історику і публіцисту
(з участю старшокласників та 
вчителів історії ЗОШ №2).
Директор ЦБС Світлана Кухарук пригадала події ІІ половини ХХ століття, зокрема історію виникнення дисидентського руху в Україні та Волині, який став своєрідним генетичним кодом подій, що привели до незалежності України.
 Настоятель Хресто-Воздвиженського храму отець Віталій Голян відслужив заупокійну літію, адже захід проведено напередодні сорокового дня відходу у вічність Миколи Георгійовича.
 Погортали сторінки життя Миколи Коца та познайомили з його книгами бібліотечні співробітники Ніна Єдинак та Оксана Дубенчук. Щире слово про волинського дисидента висловив представник Нововолинського центру допомоги військовослужбовцям ОМ7МБ  Олександр Ільницький; зачитали спогад місцевого краєзнавця та першорухівця Зосима Колбуна.
Для тих, хто хоче детальніше познайомитися з життєвим шляхом невтомного борця за українську ідею, радимо звернутися на Інтернет-сторінку віртуального музею «Дисидентський рух в Україні».
Микола Георгійович Коц. Зазнав за життя душевного болю. Пройшов через випробування самотністю. Жив за законами «цивільної відваги». Таким і залишиться у пам’яті всіх, хто його знав і розумів. І тих, хто за його життя не зміг зрозуміти до кінця.
Вічна память незламному патріоту!

Немає коментарів:

Дописати коментар