24 грудня 2017

В’ячеславу Чорноволу - 80

Правозахисник, політик, журналіст, публіцист, громадський діяч, лауреат Міжнародної журналістської премії ім. Ніколаса Томаліна (1975), Державної премії України ім. Т. Шевченка (1996) в галузі журналістики й публіцистики, кавалер ордена Ярослава Мудрого V ступеня (1977), Герой України (2000, посмертно) В'ячеслав Максимович Чорновіл став символом української незалежності.
         24 грудня 2017 року йому виповнилося б 80. Пізно вночі 25 березня 1999 року сталася аварія, яка забрала життя лідера Народного Руху України. Під час Чорноволівських читань, що пройшли у Нововолинському центрі дитячої та юнацької творчості, бібліограф центральної міської бібліотеки Оксана Жабровець познайомила присутніх з основними джерелами вивчення постаті людини, яка уособлювала собою цілу епоху.
         Серед таких видань – десятитомник його праць (у бібліотеці є перші 7 томів), який було започатковано у 2002 році Міжнародним благодійним фондом В’ячеслава Чорновола та видавництвом «Смолоскип» (літературознав­ча спадщина, журналістська діяльність, критичні та публіцистичні твори, самвидавчі документи позацензурного журналу «Український вісник», епіс­толярна спадщина, матері­али державотворчої діяльності, статті, виступи, інтерв’ю як політика).
Заслуговують на увагу праці ки­ївського науковця Василя Деревінського «В’ячеслав Чорновіл. Нарис портрета політика» (2011), «В’ячеслав Чорновіл: журна­ліст, борець, державотворець» (2013), «В’ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою» із серії «Гордість нації» (2016), Максима Главацького «В’ячеслав Чорновіл» із серії «Творці державно­го престижу» (2016), «В’ячеслав Чорновіл» у серії «Історія нескорених» від видавництва «Клуб сімейного дозвілля» (2017), тематичні матеріали педагога з Івано-Франківщини Оксани Тебешевської (2013), навчальний посібник «Прометей української незалежності» з серії «Життя відомих черкащан» (2017). Ці видання складають основу викладки «Життя поклав на вівтар України».
«Дай Боже нам любити Україну понад усе сьогодні – маючи, щоб не довелося гірко любити її, втративши. Настав час великого вибору: або єдність і перемога та шлях до світла, або поразка, ганьба і знову довга дорога до волі», –говорив В’ячеслав Чорновіл. Тож, потрібно пам’ятати цю велику людину, та не забувати про те, що на плечі кожного з нас також покладені національні обов’язки, що існування Української держави неможливе без подальшої боротьби. А найголовніше – бути українцями до останньої клітини нашого тіла та душі, пам’ятати про чин кожного Героя України.

Немає коментарів:

Дописати коментар