27 грудня 2017

У Нововолинську відбувся семінар, присвячений професійному читанню бібліотекарів

26 грудня 2017 року у центральній міській бібліотеці (ЦМБ) відбувся семінар бібліотекарів публічних бібліотек та бібліотекарів інших систем і відомств міста Нововолинськ на тему «Професійне читання бібліотекаря як складова системи підвищення кваліфікації».
Заступник начальника відділу культури Олеся Сословська розповіла про  «Читання як морально-естетичний фактор професіоналізму бібліотекарів». Директор ЦБС Світлана Кухарук говорила про «Дозвіллєве читання бібліотекарів у дзеркалі соціологічних досліджень та зарубіжний досвід колег щодо популяризація читання».
Завідувач відділу обслуговування ЦМБ Ніна Єдинак ознайомила з сучасними технологіями популяризації читання серед бібліотекарів, а бібліограф Оксана Жабровець з фаховими періодичними виданнями.
На «круглому столі» бібліотекарі розповіли про жанрові уподобання, улюблені літературні персонажі, прочитані останнім часом книги, що справили сильне враження. А читають нововолинські бібліотекарі книги «Ходжа» Тіни Гальянової, «Спокуса» Світлани Талан, «Роксолана» Олександри Шутко, «Залишенець» Василя Шкляра, «Діва Млинища» Володимира Лиса, «Тато в декреті» Артема Чапая, «Лапи вгору!» Катерини Матюшкіної та ін.
Вшанували пам’ять одного із найталановитіших сучасних українських майстрів слова, літописця вітчизняного сьогодення, відкривача призабутих імен подвижників нашої нації Івана Корсака. Він неодноразово приїздив у наше місто на зустрічі з шанувальниками свого таланту, а 7 грудня відійшов у засвіти. Переконані, що Письменник Іван Корсак житиме доти, доки живуть його книги!
Під час семінару «З досвіду роботи» колеги обговорили проект «Сучасний письменник у бібліотеці», «Жіночі обличчя в сучасній українській літературі», «Книжкові інсталяції у бібліотечному просторі», «Острів читання на планеті Канікули» та ін.
А ще спробували. як це «приборкати Книжкозавра»:
Учасники семінару розглянули питання планування роботи бібліотек на 2018 рік, статистичної та електронної звітності, застосування УДК в практичній діяльності бібліотек міста, довідково-бібліографічного та інформаційного обслуговування, участі у дослідженні «Кадрові ресурси публічних бібліотек: стан та перспективи розвитку», ініційованого Міністерством культури України та Національною бібліотекою України імені Ярослава Мудрого.

          Бібліотекарі вкотре переконалися, що професійне читання та читання «для задоволення» є й залишається важливим елементом системи безперервної освіти, а пошук організаційних шляхів його забезпечення спрямований на підвищення соціальної ролі бібліотек у суспільстві.

Немає коментарів:

Дописати коментар