13 серпня 2018

"З Україною в серці" зустрічаємо День народження Держави


Година патріотичної єдності «З Україною в серці», присвячена Дню незалежності нашої держави, відбулася у Нововолинській центральній міській бібліотеці. Її учасники говорили про надзвичайно непросту історичну долю українського народу, численні перешкоди на шляху становлення його етнічної самосвідомості, жорстокі переслідування тих, хто намагався підняти національне питання в умовах чужоземного поневолення. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто став на захист рідної землі та загинув.
Так історично складається, що багато українців живуть і творять поза межами України. Серед них Валентина Чайковська, яка  відкрила в собі бажання творити і зайнялася літературною діяльністю в Ізраїлі. Нещодавно подарувала у бібліотеку часопис «Відлуння» (№3), який презентувала бібліотекар Оксана Дубенчук. 

Щиро дякуємо пані Валентині за любов до нашої мови та поширення друкованого українського слова в Ізраїлі.
Емоційно багатим було спілкування з гостею  Галиною Смирновою-Сергійчук, яка ось уже 5 років проживає з родиною у Болгарії. 
Пригадала Галина Іванівна своє босоноге дитинство у селі Сьомаки нині Старовижівського району, матір, батька, який був одним з організаторів УПА у селі та 10 років відбував покарання в шахтах Воркути, операцію «Захід», коли в одну ніч 21 жовтня 1947 року сотні тисяч українців із західних областей України були вивезені у Сибір (і її сім'я в тому числі; мамі на той час було 35 років, братові Володимиру – 14, Галині – 8, сестричці Людмилі – 6). Теплий спогад линув про директора школи Миколу Миколайовича Пасашева, який надавав допомогу дітям з сімей репресованих, був ангелом-охоронцем юної Галини та провідником до здійснення її мрій. Після закінчення Томського університету (механіко-математичний факультет) розпочалося доросле життя – викладання у вишах, наукова праця (Галина Іванівна кандидат фізико-математичних наук), заміжжя, народження донечки, раннє вдівство, повернення по переводу у Київ, життя в Болгарії, робота в США. А потім Волинь – і знову наукова,  громадська, політична діяльність. Тепер не менш інтенсивну діяльність щодо популяризації славних сторінок історії України пані Галина проводить у місті Варна як член правління громадської організації «Українська діаспора міста Варна».

Ця незвичайна жінка винесла на своїх тендітних плечах біль цілого покоління, та вона переконана, що у такий тяжкий час ми повинні бути єдині, зі спільною метою – незалежністю! Тож, нехай мир, спокій, щастя, любов та добробут запанують у нашій державі і в кожному домі!

Немає коментарів:

Дописати коментар