29 січня 2019

Інформаційний кейс "Моя професія - моє майбутнє"


Для кожної молодої людини вибір професії – це вибір свого місця в житті. Який шлях обрати? Якщо вчитись далі, то як дізнатись, до якої сфери діяльності ти схильний, щоб не помилитися у своєму виборі? Хто може допомогти тобі з’ясувати, куди йти вчитися, щоб у майбутньому не заповнити нішу безробітних або працюючих не за фахом? Важливій для старшокласників проблемі професійного самовизначення був присвячений інформаційний кейс «Моя професія – моє майбутнє», який відбувся 28 січня у Нововолинській центральній міській бібліотеці для учнів 9-их класів ЗОШ №2 (класні керівники –  Раїса Анатоліївна Ваконюк та Тетяна Василівна Пучковська)
Помилки у виборі професійного шляху, окрім матеріальних затрат, містять великий психологічний негатив, призводять до глибокого розчарування, конфліктних ситуацій, викликають почуття невпевненості в собі і навіть руйнують здоров’я. Тому таким важливим для кожної молодої людини, за словами фахівця з профорієнтації Нововолинської міської філії Волинського обласного центру зайнятості Оксана Самолюк, є засвоєння «формули успішного вибору», яка складається з трьох компонентів: «хочу», «можу», «треба». Також фахівець розповіла учням про потреби ринку праці у Волинській області, проінформувала дев’ятикласників про можливість проходження профорієнтаційного тестування, завдяки якому є змога виявити власні нахили і здібності до певних видів професійної діяльності. 

Учні не лише отримали повні комплекти профорієнтаційних матеріалів, але мали змогу переглянути презентації та відео навчальних закладів Нововолинська. Викладачі ДВНЗ «Нововолинський електромеханічний коледж» Володимир Олексюк, Сергій Зуб та ДНЗ «Нововолинський центр професійно-технічної освіти» Світлана Заходякіна та Світлана Новосад невимушено переходили від офіційних презентацій до неформального діалогу стосовно фінансового добробуту випускників їхніх закладів та перспектив працевлаштування.

Бібліотекар Ірина Губерук ознайомила присутніх із викладкою  «Світ професій безмежний – обери свою», яка містить матеріали, що орієнтують молодь на вибір професії, а саме інформаційні брошури центру зайнятості, рекламні проспекти навчальних закладів, довідники для абітурієнтів. А на завершення заходу підсумувала, яку професію б не обрали, який фах би не освоїли, фахівці і професіонали у своїй справі завжди потрібні, незалежно від моди на професію чи затребуваність на ринку. Головне, щоб відповідально ставилися до обраного шляху, адже  правильний вибір – запорука майбутнього добробуту і впевненості.

Немає коментарів:

Дописати коментар