10 листопада 2020

До Дня української писемності та мови у Нововолинській бібліотеці провели онлайн вікторину

9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. Свято встановлено 9 листопада 1997 року Президентом України на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства.

За православним календарем це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Щорічно 9 листопада проводять різноманітні активності: тематичні заходи, читання віршів, літературні вечори. Кожного року по радіо лунає традиційний диктант – диктант національної єдності, у якому можуть взяти участь усі охочі — навіть за межами України.

Долучилася і до активностей Нововолинська центральна міська бібліотека на Дружби, 17. З нагоди цього важливого для кожного українця свята, бібліотекар Галина Корнєва провела для учнів 9 класу Нововолинського ліцею №8 (класний керівник Вікторія Решетовська), онлайн вікторину «Світ українського слова». У звязку з особливостями безкоштовної версії  на платформі «Kahoot», діти грали вікторину у два етапи. Учні мали можливість перевірити свої знання з української мови та літератури і показали хороші результати. По закінченні була складена загальна таблиця балів і визначено переможця. Ним став Арсен Монець.


А також створена віртуальна тематична полиця із фонду центральної міської бібліотеки «Коштовний скарб народу».
Немає коментарів:

Дописати коментар