19 листопада 2020

У кіноклубі Doсudays UA при Нововолинській центральній бібліотеці переглянули та обговорили кінострічку «Народжений померти»

16 листопада в усьому світі відзначається Міжнародний день толерантності. Напередодні, у кіноклубі Docudaus UA при Нововолинській центральній міській бібліотеці пройшов онлайн показ та обговорення фільму режисера Яцека Блавута «Народжений померти», на який були запрошені учні 10 класу ЗОШ №4 імені Т. Г. Шевченка з класним керівником Оксаною Петрівною Усійчук. 

         Фільм розповідає історію ув’язненого-рецидивіста, який в рамках програми «Дует», що була реалізована за ініціативою Краківської в’язниці і Будинку соціальної допомоги, працює в центрі з дітьми, які мають проблеми розвитку. Протягом декількох місяців камера спостерігає за 24-річним Робертом Ярчугою, який з 15-ти років перебуває в місцях покарання. Роберт опікується дітьми, одягає їх, годує, миє і проводить з ними вільний час. З часом він починає все сильніше перейматися їх проблемами та всім, що пов’язане з довіреною йому роботою.

Цей фільм про те, як народжується співчуття і бажання допомогти комусь, хто поряд, про те, як зароджуються і міцнішають почуття. Можливо, цей досвід є першим досвідом людських взаємин для обох сторін.

Стрічка здобула численні нагороди, серед яких Спеціальний приз Польської федерації дискусійних кіноклубів, Спеціальний приз Міжнародного фестивалю документального кіно Kanton, Нагорода у міжнародному конкурсі Kolding (Handicap Film Festival).

          Учні разом з модератором бібліотекарем Вікторією Залужною обговорили проблеми тих, хто потрапив у біду, а також можливості соціальної реабілітації злочинців, що знаходяться в місцях позбавлення волі. Особливо активними були Дмитро Рязанов та Марта Сіліч, яких зацікавила доля головного героя.

          В сучасному світі толерантність розуміють як повагу і визнання рівності, відмову від домінування та насилля, визнання прав інших на свої думки та погляди. Отже, толерантність має передусім на меті прийняття людей такими, якими  вони є, і взаємодію з ними  на основі згод.   

Немає коментарів:

Дописати коментар