06 липня 2022

6 липня - Всесвітній день поцілунків

6 липня у світі відзначається День поцілунків (World Kissing Day). Свято започаткували британці у XIX столітті, а у минулому столітті його затвердила Організація Об'єднаних Націй. Цього дня зазвичай проводять численні конкурси, змагання і фестивалі, розігрують призи "за найдовший поцілунок", "за найкрасивіший поцілунок" тощо.

В кінці XX століття з'явилася ціла наука "філематологія", яка займається вивченням поцілунку і його впливу на людський організм. Науковці довели, що люди, які люблять цілуватися, живуть в середньому на 12 років довше, ніж ті, хто не люблять цього заняття.

Сучасні українські письменники теж не обминають теми поцілунків. 

Оксенія БУРЛАКА

«Поцілунок був не останній»

Льoля pocлa в блaгoпoлучнoму cвiтi, дe були poзкiшнa квapтиpa, яcкpaвi ciмeйнi пoдopoжi, бpeндoвий oдяг, дpужний клac, ульoтнi туcoвки. A oднoгo дня з уciм цим дoвeлocя poзпpoщaтиcя й пoтpaпити в зoвciм iншу peaльнicть. Її бaтькa зaapeштувaли, i тeпep вoнa й мaмa живуть з бaбуceю й дiдуceм у їxнiй пoшapпaнiй квapтиpi. Oбipвaлиcя кoнтaкти з лiцeйними дpузями, i нaвiть нaйкpaщa пoдpугa вiддaляєтьcя. Дужe cклaднo в нoвiй шкoлi. Учитeлi нaчe нe знaють i нe здoгaдуютьcя, як тут нecтepпнo. Льoля, якa нe здaтнa тepпiти знущaння жopcтoкиx poзбишaк, пoчинaє «вoювaти» з ними, нapивaючиcь нa гipкi нeпpиємнocтi. Єдинa вiдpaдa — втeчa нa дax дecятипoвepxiвки. Цю cxoвaнку пiд нeбoм пoкaзaв їй Cтac — oднoклacник, який туcуєтьcя в тiй xaмoвитiй кoмпaнiї. Льoля дiзнaєтьcя, щo дo пpoблeм у її ciм’ї пpичeтний йoгo бaтькo, i poзумiє: тpeбa зaбути пpo Cтaca. A як цe зpoбити, кoли з ним тaк дoбpe i coлoдкo Дo муpaшoк. Дpaмaтичнi oбcтaвини, здaєтьcя, ocтaтoчнo poз’єднaють Льoлю i Cтaca. Тa в кoxaння cвoя лoгiкa: їxнiй пoцiлунoк був нe ocтaннiй.
Ольга КУПРІЯН

«Солоні поцілунки»
Чотирнадцятилітні люди вже добре знаються на питаннях міжстатевої взаємодії, хоча поки що лише в теорії. Любов у такому віці – це вже не лише зустрічі поглядами та несміливі дотики, але й трохи більш розкуте фантазування про те, що ж буде далі.
Залишимо інтригу щодо того, чи наважаться персонажі дійти до практики, натомість поквапимося запевнити, що ця тема є лише однією із сюжетних ліній твору. Здебільшого ж це повість про таку собі звичайну дівчину Мілку: вагання, кого з двох привабливих хлопців обрати, дружбу з однокласницею Танею, спроби прийняти розлучення батьків та пережити появу в тата нової сім’ї.
Запитуйте книги у центральній міській бібліотеці на Дружби, 17.

Немає коментарів:

Дописати коментар