20 липня 2022

Засідання кіноклубу Дocudays UA відбулося у бібліотеці на Дружби, 17 у Нововолинську

20 липня у Нововолинській центральній міській бібліотеці відбулося перше (після початку війни) засідання кіноклубу документального кіно про права людини Дocudays UA. Модераторка заходу Світлана Кухарук розповіла про ізраїльську незалежну кінорежисерку й аніматорку Аялу Шарот, яка у 2014 році створила стрічку «ЗЛАМАНІ ГІЛКИ».

Після перегляду учасники поділилися враженнями і роздумами про події Голокосту та порушенням прав людей, зокрема євреїв. Активну участь в обговоренні взяли вчителі історії Ігор Софронюк та Наталія Скібіцька (консультантка Нововолинського центру професійного розвитку педагогічних працівників Нововолинської міської ради).


Через вторгнення Російської Федерації в Україну тисячі українців втратили рідних та близьких. Зі своїх домівок довелось переїхали в центральні й західні регіони країни або навіть за кордон… Про допомогу тимчасово переміщеним особам у нашому місті розповіла голова громадської ради при виконавчому комітеті Нововолинської міської ради, в.о. директора централізованої бібліотечної системи Аліна Регешук.

Кожен українець та українка роблять усе можливе, щоб пришвидшити перемогу України. Так і модератори кіноклубів продовжують працювати, покази відбуваються в різних куточках України. Про діяльність Криворізького міського правозахисного товариства розповів модератор кіноклубу Дocudays UA, кореспондент газети «Промінь Просвіти Є» Павло Бесараб, доєднавшись до розмови онлайн.

Асоціаціями від перегляду фільму та своїми життєвими історіями ділилися Вікторія та Лілія з Нової Каховки, Ірина з Миколаєва, Наталія з Харкова, Тетяна з Луганська…

Якби це сумно не звучало, але саме жахливі звірства, скоєні під час Другої світової війни, у тому числі Голокост і масові воєнні злочини вивели права людини на міжнародний рівень та спричинили становлення концепції прав людини в сучасному розумінні, в  основі якої лежать дві основні цінності: людська гідність та рівність. У статуті Організації Об'єднаних Націй, підписаному 26 червня 1945 року, зазначено, що основним завданням ООН є «позбавити прийдешні покоління від лиха війни». Та вже в другому десятилітті ХХІ століття в Україні з’явилися такі важливі поняття як воєнна агресія, воєнні злочини, злочини проти людяності, геноцид, переселенці, біженці, безоплатна правова допомога… Про це розповідали директор Володимир-Волинського центру надання безоплатної вторинної правової допомоги Лариса Базіла, начальник відділу безоплатної правової допомоги Центру Олексій Кірносов та помічник юриста сектору Нововолинського бюро правової допомоги Олесь Сапожник.



Система БПД долучається до документування воєнних злочинів, а команда Дocudays UA запускає сайт ініціативи «Архів війни» : збирають  відео та аудіосвідчення воєнного часу. На нас чекають ще багато історій та фактів про те, як відбувалася ця війна. І сьогоднішні зламані гілки пустять корінці, з яких виросте міцне та сильне деревце. Віримо в це!

Немає коментарів:

Дописати коментар