16 лютого 2015

У 64-ту річницю Віталія Бобицького - вечір пам'яті Героїв Небесної Сотні

 «Народе мій, пишаюся тобою…» -
вечір пам’яті під такою назвою відбувся у читальному залі Нововолинської центральної міської бібліотеки.

Розпочався захід Гімном України та хвилиною мовчання у жалобі за Героями, які віддали своє життя за нашу свободу і право бути вільними людьми на своїй землі.
Ведучі у слайдах, віршах та  відео відтворили події листопада 2013 – лютого 2014 року, адже за ці три місяці Україна прожила цілу історичну епоху, хрещену водою і вогнем. А тих, хто гинув за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину назвали Небесною сотнею. Серед них – шестеро волинян: Сергій Байдовський, Едуард Гриневич, Василь Мойсей, Юрій Сидорчук, Іван Тарасюк, Віктор Хом'як. Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» та відзначення 20 лютого Дня Героїв Небесної Сотні.
Спогадами про події на Євромайдані ділилися учасники вечора пам’яті: депутат Волинської обласної ради Євген Недищук, депутат Нововолинської міськради Олексій Буторін (боєць батальйону «Азов»), волонтер, керівник міського центру допомоги військовослужбовцям Борис Бабійчук, поет Анатолій Поліщук (автор 5 книг, в т.ч. «Спасибі, люди, за майдан» та «Неоголошена війна»).
Українська поетеса Оксана Максимишин-Корабель, яка нині живе у Португалії, є автором уривка з вірша, присвяченого загиблим героям Євромайдану:
Мамочко, вибач за чорну хустину
За те, що віднині будеш сама.
Тебе я люблю. I люблю Україну
Вона, як і ти, була в мене одна.
Ці слова повною мірою стосуються визначного співака волинського краю,
яскравої особистості, вмілого організатора та щирого патріота України Віталія Бобицького, день народження якого – 16 лютого. Наступний рік буде позначений 65-літнім ювілеєм митця.
Десять років творчого життя Віталія Миколайовича пройшло у Нововолинську. Про щемкі миті творчої  співпрацю з майстром сольного співу згадував  поет, композитор, заслужений працівник культури України, Почесний громадянин міста Олександр Пилипович Каліщук.
Ми пишаємося людьми, які мріяли про волю, виборювали справедливість, заявили про себе, як про велику націю, гідну зайняти достойне місце у світовій європейській спільноті. 
          Слава Україні! Слава нації!