02 лютого 2015

Зустріч з вимушеними переселенцями

Внаслідок проведення антитерористичної операції на сході України у Нововолинську з’явилися мешканці Луганщини, Донбасу та Криму, які покинули домівки в зонах конфлікту, побоюючись за своє життя та здоров’я. Вони становлять нову категорію людей – внутрішньо переміщені особи (ВПО). У 2014 році нововолинські бібліотеки вже проводили роботи з переселенцями.
1 лютого 2015 року у центральній міській бібліотеці (ЦМБ) відбулася чергова зустріч під назвою «Запрошуємо до діалогу» з ВПО, яку організували бібліотекарі ЦМБ з працівниками центру соціальної та психологічної підтримки Волинського благодійного фонду "Карітас-Волинь". Бібліотекар Ніна Єдинак провела екскурсію відділами бібліотеки та запропонувала присутнім цікаві книги та періодичні видання, навчання основам комп’ютерної грамотності, правові онлайн-консультації, організації цікавого дозвілля, доступ до мережі Інтернет, спілкування з рідними через соціальні мережі та Skype -  і все це безкоштовно.
Під час зустрічі психологи Олена Токарєва та Олена Качорок провели міні-тренінг, мета якого: психологічна та моральна підтримка  людей,  що опинились у складній життєвій ситуації, допомога в адаптації на новому місці проживання, визначення головних проблем родин та пошук можливостей їх подолання.
Панувала дружня, тепла атмосфера. Учасники охоче ділились своїми переживаннями, турботами, побажаннями.