09 березня 2016

Жити в сучасному світі не просто

Останні роки в Україні ознаменували себе особливо великою кількістю подій, де були людські жертви та каліцтва – криваві події під час Революції Гідності, антитерористична операція на Сході країни, нестабільна суспільно-політична ситуація із сутичками та протистояннями, велика кількість надзвичайних ситуацій. Як важливо у таких ситуаціях, щоб людина не розгубилася, взяла себе в руки і пригадала, як поводитися за певних обставин, як врятуватися самій і як допомогти іншим. Про це вели розмову співробітники Нововолинської центральної міської бібліотеки та міської організації Товариства Червоного Хреста України (голова Марія Устимівна Гайдик) з учнями 9-А класу ЗОШ №3 під час інформаційно-пізнавальної години по наданню першої допомоги «Вулиця сповнена несподіванок».
Під час заходу школярі також отримали відповіді на такі питання: Як не панікувати та правильно діяти у стресових ситуаціях? Як визначити, куди необхідно першочергово задзвонити та чітко і лаконічно сповістити про екстрений випадок? Хто та як повинен негайно на місці події надавати допомогу хворому чи постраждалим?
Завідувач відділу обслуговування бібліотеки Ніна Єдинак познайомила з книгами по темі заходу, а учасники запевнили, що після отриманої інформації та навиків іще ретельніше дотримуватимуться важливих правил, адже зрозуміли, що їхня безпека залежить від них самих.
        До речі, у Нововолинській центральній міській бібліотеці влаштований стенд «Запобігти. Врятувати. Допомогти», який знайомить користувачів із діяльністю пожежно-рятувальної служби, елементарними правилами безпеки життєдіяльності від дотримання яких залежить життя та здоров’я людей.