30 вересня 2016

У бібліотеці вшанували пам'ять Михайла Грушевського

29 вересня 2016 року українці відзначили 150-річчя від дня народження видатного українського державного та політичного діяча, Голови Центральної Народної республіки першої у ХХ столітті незалежної Української держави, історика і організатора української науки Михайла Сергійовича Грушевського. Знаменним є і те, що він народився саме в Холмі – місті, яке так помітно записалося в історії українського народу.
З нагоди цієї визначної події у Нововолинській центральній міській бібліотеці відбулися історичні читання «Творець історії і літописець».
Під час заходу бібліотекарі, холмщаки (Марія Федорівна Чумак, Ольга Степанівна Степаненко, Євгенія Степанівна Ненько, Степанида Олександрівна Вовченко) дізнались, що Грушевський мав надзвичайну працездатність. Спав 4 години на добу, увесь свій час присвячував роботі. Творчий доробок складає понад 2000 праць. 10-томну монографію «Історія України – Руси» писав 38 років (з 1895 по 1933 рік). У ній вчений аргументовано і переконливо довів, що український народ пройшов тривалий і складний історичний шлях, вистраждавши право на  рідну мову, етнічну культуру і державність.
У читальному залі влаштована викладка літератури «Апостол української ідеї».
Спираючись на історичні праці Михайла Грушевського, ми повинні будувати вільну, ні від кого не залежну державу. І як девіз взяти для себе його слова: «І свобода, i революція, i воля України − залежить від того, чим буде наша народна маса: чи розпорошеною купою піску, котру перший подув вітру може підняти i рознести, чи твердою опорою, міцним фундаментом, на котрiм опреться свободна, народна Україна».

Немає коментарів:

Дописати коментар