12 грудня 2016

ОРШУЛЯ ФАРИНЯК – ГІСТЬ НОВОВОЛИНСЬКОЇ СКАРБНИЦІ ЗНАНЬ

11 грудня в рамках проекту «Вихідний день у бібліотеці» до Нововолинської центральної міської бібліотеки завітала  Оршуля Фариняк (справжнє ім’я Ореста Осійчук) – волинська письменниця, авторка фентезійного роману «Айхо». Вона – володарка премії літературного конкурсу «Коронація слова» 2013 року в номінації «Прозові твори для дітей», цьогорічний лауреат заохочувальної нагороди (Найкращий дебют) Європейського Співтовариства Наукової Фантастики (ESFS).
На зустріч із письменницею прибули активні користувачі публічних бібліотек Нововолинська та селища Благодатне й бібліотекарі. На жаль, спершу про зміст книги «Айхо» ми мали змогу дізнатися лише в соціальних мережах. 
Головний герой твору — 14-річний хлопчик Айхо, який допомагає дідові доглядати рідкісних тварин, за якими звідусіль приїжджають вельможі. Мріє  навчитися приборкувати диких звірів, як дід, і почувається щасливим. Але несподіваний візит дивного гостя в одну мить руйнує цей маленький рай. Дід наказує негайно збиратися в дорогу, але втікачів наздоганяють таємничі Воїни Шаку, і дід змушений вступити з ними в бій, даючи Айхо змогу втекти. На прощання дід Радо наказує хлопцеві тримати курс на загадкову Шанталію, де треба розшукати майстра Каро. Це — єдиний дороговказ має Айхо, раптом опинившись наодинці з невідомим і небезпечним світом, якого він не знає... 
Уже вийшла друком друга частина «Айхо». Авторка ще пише книги цієї серії, а також  сповнені гумору оповідання про пухнастого Персика - кота-філософа.
Присутні переглянули буктрейлер та відео з церемонії нагородження; з цікавістю спілкувалися, почули відверті й щирі відповіді на численні питання. Письменнниця ініціювала ігрові заняття, які були школярам до душі. До слова, всі книги, які вона привезла до нашого міста, знайшли своїх шанувальників.
Нововолинці подякували за розкіш спілкування з Оршулею Фариняк. На завершення розмови Світлана Кухарук, директор ЦБС, висловила вдячність талановитій волинянці Оресті Осійчук, а її маленькій донечці Божені, яка з батьками теж була присутня на заході, вручила пам’ятний даруночок про перший візит сім’ї до нашого міста.
«Айхо» – це унікальний екскурс у світлий світ добра. Так вважає і журналіст Олександр Педан. Він зазначив у соціальних мережах, що нарешті появилася для дітей книга, яка спроможна конкурувати зі знаменитим «Гаррі Поттером».
Марія КОРНИЛЮК
P.S. Шановні читачі! Інтерв’ю з Оршулею Фариняк незабаром прочитаєте на блозі «Нововолинська ЦБС».

Немає коментарів:

Дописати коментар