09 грудня 2016

«Українські душі» Євгена Сверстюка та Святослава Пирожка презентовано у Нововолинській бібліотеці

Святослав Костянтинович Пирожко
під час презентації
8 грудня до Нововолинської центральної міської бібліотеки завітали генеральний директор Волинської обласної державної телерадіокомпанії Держтелерадіо України (з лютого 1992 по травень 2010 року) Святослав Костянтинович Пирожко та нинішній виконавчий директор філії НТКУ «Волинська регіональна дирекція» Ольга Володимирівна Куліш. Розповіли про історію створення Волинського обласного телебачення, обласної ФМ-радіостанції «Луцьк», інформаційного тижневика «Телерадіогазета» та нинішній період реформування.
Нововолинській інтелігенції та 10-класникам ліцею-інтернату Волинської обласної ради презентували книгу «Українські душі. Телевізійні зустрічі з Євгеном Сверстюком» – 16 сценаріїв телезустрічей Святослава Пирожка з сином благословенної Волині, великим українцем і видатним громадянином нашої держави.
Святослав Костянтинович (автор телесценаріїв) – публіцист, заслужений журналіст України – народився на Горохівщині і цьогоріч відзначив свій життєвий ювілей. За сумлінну багаторічну бездоганну творчу працю нагороджений багатьма державними та іншими нагородами. Є творчим натхненником не одного покоління журналістів, які пройшли журналістську й управлінську школу, і серед них – Ігор Лісовий – редактор міської газети «Наше місто» – одного з наймолодших часописів Волині, що за кілька днів відзначатиме 20 років з часу заснування. Володарем журналістського призу іменної премії Святослава Пирожка «Професіоналізм і порядність» є відомий волинський журналіст, завідувач Нововолинського кореспондентського пункту ТВО «Служба інформації» Віталій Свириденко.
Святослав Пирожко розповів про обставини знайомства з Євгеном Сверстюком, про задум створення циклу телевізійних стрічок, про спілкування з неординарною особистістю під час створення фільмів та ін. Автор подарував у публічні та шкільні бібліотеки міста книгу коротких есеїв «П’ять хвилин у суботу» (2008), «Від Марка Твена до Марка Клейнермана. Із доріг далеких і близьких» (2012), «Сакартвело, любове моя!» (2013). 
 Віднині у кожного нововолинця також є можливість особисто ознайомитися з документально-творчим зображенням епохи «Українські душі. Телевізійні зустрічі з Євгеном Сверстюком», в якому живе слово лауреата Державної премії імені Шевченка 1995 року, вченого, філософа, правозахисника, почесного члена ПЕН-клубу, учасника ініціативної групи «1 грудня», журналіста, редактора загальнохристиянської та позаконфесійної газети «Наша віра», політв’язня радянської системи матеріалізувалося в слово друковане, а воно, у свою чергу, спонукає до вдумливого усвідомлення не лише кожного речення, а й кожного розділового знаку...

Автор спілкується з місцевим краєзнавцем Зосимом Колбуном
Бібліотекарі Людмила Суржик (ЗОШ №5) та Галина Гуга (ЗОШ №2) отримують автограф

Немає коментарів:

Дописати коментар