11 квітня 2017

11 квітня - Міжнародний день звільнення в'язнів фашистських концтаборів

     11 квітня 1945 року американські війська звільнили в'язнів нацистського табору смерті Бухенвальд, через застінки якого пройшло більше 250 тисяч в'язнів, 56 тисяч з яких загинули. Цей день відзначається як Міжнародний день звільнення в'язнів фашистських концтаборів.
     Ознайомитися з літературою про систему гітлерівських концентраційних таборів, яка на Нюрнберзькому процесі 1945-1946 років була засуджена як прояв антилюдяності, можна у читальному залі Нововолинської центральної міської бібліотеки на тематичній полиці «Історія великих страждань»Особливу увагу радимо звернути на книгу «БУТИ ЛЮДИНОЮ».
Книга складається з оповідань, надісланих на Всеукраїнський конкурс історій про людяність під час Другої світової війни, що був проведений у 2016 році Всеукраїнською благодійною організацією «Турбота про літніх в Україні» і Німецьким фондом «Пам’ять, відповідальність і майбутнє». Книга видана тиражем 250 примірників, два з яких завдяки ВОБФ «Карітас-Волинь» (зокрема Tania Karpeniuk) та PR-менеджеру програми «Місце зустрічі: діалог» Лесі Харченко потрапило до фонду нашої бібліотеки.
Прочитайте ці короткі зворушливі історії про благородні вчинки. Кожна з них наповнена великим почуттям, вдячністю, переконанням, що завжди, за будь-яких обставин, потрібно залишатись Людиною, поспішати робити добро, цінувати мир і об'єднуватись заради нього.

Немає коментарів:

Дописати коментар