25 квітня 2017

Про культуру спілкування в інтернеті

Спілкуючись у віртуальному середовищі, слід пам’ятати, що тут, як і в реальному житті, існують свої правила поведінки, яку ще називають НЕТИКЕТ, і ми повинні дотримуватись їх, щоб створити про себе хорошу думку та уникнути конфліктних ситуацій. Хто встановлює ці правила і навіщо? Адже мережа Інтернет – це ніби всесвіт вседозволеності та свободи, і навіщо обмежувати себе певними рамками?
Правила нетикету встановлюють користувачі мережі. Саме від того, який відсоток дотримується їх, залежить зручність існування в мережі всіх інших. Єдиного документу, що відображає правила мережевого етикету і є стандартом для усіх, досі не існує. Але все ж, як і в житті, існують найбільш поширені правила, які повинен знати кожен інтернетівець.
        Що потрібно робити, щоб уникнути негативного впливу мережі на психіку людини? Які симптоми інтернет-залежності? Що робить «Інтернет» притягальним, як засіб «відходу» від реальності? Саме на ці запитання шукали відповідь учні 8-А класу НВК «НСШ №1-колегіум» (керівник Пікарук Н.М.) на міні-тренінгу «Нетикет та безпека в мережі» спільно з працівниками відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів Нововолинської центральної міської бібліотеки та представниками благодійного фонду «Карітас-Волинь». Кожний школяр шукав свій варіант відповіді на запитання, ділився враженням від спілкування в соціальній мережі. А головне , що вияснили для себе: бути ввічливими один до одного – чи не найголовніше правило хорошого віртуального і повсякденного спілкування.
 Отож, пам'ятайте, що не потрібно робити для інших те, чого не хочете щоб зробили для вас. Залишайтесь толерантними і знайте, що Інтернетом користуються всі. Публікуючи якусь інформацію, перевірте її достовірність, пишіть грамотно. Не поширюйте в Мережі інформацію про себе та інших людей –імена, адреси, телефони, фотографії!



Немає коментарів:

Дописати коментар