02 квітня 2017

Сьогодні Міжнародний день дитячої книги відзначає свій півстолітній ювілей

2 квітня 1967 року згідно з рішенням Міжнародної ради з дитячої книги було засновано Міжнародний день дитячої книги. Відзначається це свято в день народження всесвітньо відомого данського казкаря Ганса Крістіана Андерсена (1805–1875). Однією з головних ініціаторок свята стала німецька дитяча письменниця, діячка світової дитячої літератури, засновниця IBBY Єлла Лепман. Ще на початку 50-х років минулого століття вона пропонувала заснувати «маленьку нобелівську премію» з дитячої літератури – Міжнародну премію імені Ганса Крістіана Андерсена. Починаючи з 1956 року, премія присуджується найкращому авторові дитячої книги, а з 1966 року її почали вручати і кращому ілюстраторові.
Із нагоди свята в рамках проекту "Вихідний день у бібліотеці" у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-9 класів Нововолинської центральної міської бібліотеки відбулася літературна подорож «Казковий світ Ганса Крістіана Андерсена». Учні пригадали життєвий та творчий шлях «короля казок», читали вголос та обговорювали казку «Непохитний олов'яний солдатик», а ще згадали, що цьогоріч виповнюється аж 180 років його відомій казці «Нове вбрання короля».
Бібліотекар відділу Антоніна Костилева ознайомила дітей з цікавими висловами казкаря та провела вікторину «Як я знаю казки Г. К. Андерсена».
Для всіх бажаючих у відділі організована викладка літератури «У саквояжі казкаря».

Немає коментарів:

Дописати коментар