07 червня 2017

2 погляди на діяльність сучасної бібліотеки. Погляд 2 : Децентралізація та перспективи діяльності бібліотечних закладів

01 червня 2017 року у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки відбувся семінар-практикум директорів районних (міських) централізованих бібліотечних систем на тему: «Перспективи діяльності бібліотечних закладів в умовах ОТГ».
Про процеси децентралізації у Волинській області та роль Волинського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку Місцевого самоврядування» розповіли директор Центру Анатолій Пархом’юк та його експерт Оксана Урбан.
Про децентралізацію в культурі, перспективи збереження базової мережі та моделі функціонування закладів культури, шляхи запобігання ризиків клубними закладами та збереження і реформування дитячих бібліотек регіону в умовах децентралізації, проблеми і перспективи розвитку публічних бібліотек в умовах формування об’єднаних територіальних громад вели розмову заступник начальника управління культури облдержадміністрації Віталій Стрільчук, начальник відділу культури і мистецтв управління культури Марія Назаревич, заступник директора обласного науково-методичного центру культури Віталій Клімчук, директор обласної бібліотеки для дітей Наталія Граніч та т. в. о. директора Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки Людмила Стасюк.

            Завідувачі відділів головної бібліотеки області надали консультації щодо впровадження УДК у роботу публічних бібліотек та про виконання бібліотеками області Закону України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту».
Керівники районних (міських) ЦБС відвідали бібліотеки сіл Сарнівка, Хорохорин Смолигівської об’єднаної територіальної громади Луцького району. Голова ОТГ Галина Прус розповіла про головні тенденції у діяльності закладів культури в Смолигівській ОТГ.
Під час круглого столу «Стратегія розвитку публічних бібліотек в умовах децентралізації» (модератор Л. А. Стасюк – т. в. о. директора Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки) обговорювались питання оптимального варіанту організації мережі публічних бібліотек в об’єднаних територіальних громадах, впливу на органи місцевого самоврядування в питаннях збереження публічних бібліотек та районних бібліотек у тому числі, нових завдань методичних служб в умовах децентралізації. Було підведено підсумки роботи семінару-практикуму та прийнято рекомендації.

Щира подяка організаторам за нові знання!
Директор Нововолинської ЦБС Світлана КухарукДалі будуть… висновки

Немає коментарів:

Дописати коментар