18 травня 2018

Краєзнавство – це любов до рідного краю і шана до свого народу

17 травня у Нововолинській центральній міській бібліотеці відбувся 
День краєзнавства «Бринить слово волинським краєм».
Протягом Дня діяли викладки літератури «У слові відкривається душа»  та «Шукач дивних скарбів», було проведено перегляд «Олексій Ошуркевич – український фольклорист, етнограф, музейник, краєзнавець» та краєзнавчо-письменницьку лаву «Літературні ювілеї волинської землі», надано консультації щодо пошуку краєзнавчої інформації у довідково-бібліографічному апараті бібліотеки.
Про «Літературні ювілеї волинської землі» дізнавалися учні 7-А класу ЗОШ №2 з вчителем Ігорем Софронюком. Під час краєзнавчо-письменницької лави усі присутні мали чудову нагоду поновити в пам’яті життєвий та творчий шлях митців краю, пригадати їх твори, а тим, хто їх не читав, прочитати і насолодитися українською мовою.
Учні уважно слухали розповіді співробітників бібліотеки Оксани Дубенчук, Оксани Жабровець та Оксани Бондар про життєвий і творчий шлях поетеси, перекладачки Олени Криштальської, письменниці, громадської діячки Тетяни Байди-Барбелюк, письменника Віктора Лазарука, поета, журналіста Олександра Богачука.


Чимало поезій волинських авторів покладено на музику самодіяльним композитором, заслуженим працівником культури України, почесним громадянином міста Олександром Каліщуком, який був запрошений на захід і з задоволенням ділився мистецьким скарбом.
Директор ЦБС Світлана Кухарук подякувала Олександру Пилиповичу за активну участь у заходах бібліотеки, побажала міцного здоров’я, невичерпного джерела творчості та мирного довголіття.
Захід завершився щирими словами вдячності та розумінням того, що краєзнавство є одним із важливих  складових інформаційних ресурсів регіону, своєрідним генетичним кодом пам’яті, який зберігає ідентичність і ментальність краю.

Немає коментарів:

Дописати коментар