24 травня 2018

День Героїв – свято пам'яті борців за волю України

Інформаційний портрет 
«ЇХ БОРОТЬБА - 
НАША НЕЗАЛЕЖНІСТЬ 
НА СВОЇЙ, БОГОМ ДАНІЙ, 
ЗЕМЛІ»
присвячений Дню Героїв, 
відбувся 23 травня 
у Нововолинській 
центральній міській бібліотеці.

З 1941 року День Героїв відзначається як день пам'яті усіх українців, що присвятили своє життя нашій з вами свободі.
Серед тих, хто боровся і захищав Україну з гаслом «Здобудеш Українську державу або загинеш у боротьбі за неї» – головний ідеолог державної самостійності України початку XX століття, один із співавторів ідейних засад українського націоналізму Микола Міхновський, який прийшов у цей світ 145 років тому, глава Директорії Української Народної Республіки Симон Петлюра, організатор українського націоналістичного руху, засновник та перший Провідник Української Військової Організації та ОУН полковник Євген Коновалець. 80 років тому, 23 травня 1938 року, в Роттердамі вибух бомби, підкладеної агентом НКВС, обірвав його життя. Так день загибелі однієї з ключових постатей в історії українського національно-визвольного руху ХХ століття став Днем пам’яті героїв. В роки німецької, а згодом радянської окупації, цей день відзначався у підпіллі та в українській діаспорі. З проголошенням незалежності День Героїв відзначається в Україні щорічно.
Учасники заходу (користувачі бібліотеки, учні І курсу (кухарі-кондитери) з майстром виробничого навчання Валентиною Монець Нововолинського центру професійно-технічної освіти) вшанували також пам’ять і тих, хто протягом 2014-2018 років, обороняючи українську землю, загинули на Сході України від російської окупації. 
Ведучі Світлана Кухарук та Оксана Дубенчук


Бібліотекар ЗОШ №6 Галина Бондарук - про вшанування Героїв у навчальному закладі
Книгу «Волинський пантеон: Схід-2016» отримали бібліотеки шкіл №4 імені Тараса Шевченка та №6, де здобували освіту загиблі нововолинські герої. 
Доволі нам руїни і незгоди,
Не сміє брат на брата йти у бій!
Під синьо-жовтим прапором свободи
З’єднаєм весь великий нарід свій.
«Маршем українських націоналістів» (гімн #ОУН з 1932 та Марш сучасної української армії) у записі розпочинався та завершився захід.

Немає коментарів:

Дописати коментар