17 грудня 2018

Нововолинцям розповіли про апостиль та довіреності


В рамках Всеукраїнського тижня права-2018 у Нововолинській центральній міській бібліотеці відбулася лекція-семінар «Засвідчення документів для використання на території іноземної держави апостиль. Довіреності, порядок їх оформлення в Україні», зініційована Нововолинським бюро правової допомоги.
         У заході прийняли участь: приватний нотаріус Нововолинського міського нотаріального округу Лариса Олександрівна Пасюк, начальник Нововолинського міського відділу ДРАЦС ГТУЮ у Волинській області Людмила Вікторівна Савік, начальник Нововолинського бюро правової допомоги Вікторія Романівна Скриннік. Вони розповіли про особливості засвідчення документів, виданих в Україні для використання в іноземних державах, про документи, підлягають засвідченню в органах РАЦС та в нотаріусів, про довіреності та особливості їх оформлення.
Присутніх цікавили питання оформлення довіреністі на право керування транспортного засобу на іноземній реєстрації, отримання послуги посвідчення довіреності особі з обмеженими можливостями, переліку документів, які необхідні для оформлення довіреності та її скасування.
Модератор лекції-семінару Вікторія Скриннік розповіла присутнім про випадки легалізації документів через афідавіт, навела перелік документів, які легалізуються через афідавіт. Також повідомила, що дані документи оформляються через нотаріусів з обов'язковим прикріпленням оригіналів або копії документів перед нотаріальним бланком, які в подальшому підлягають апостилюванню.
Присутнім було надано інформацію про реалізацію загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!», обговорено напрацювання пропозицій щодо покращення обслуговування громадян міста Нововолинська та селища Благодатного співробітниками Бюро правової допомоги, міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану, публічних бібліотек міста.

Немає коментарів:

Дописати коментар