08 грудня 2019

У Нововолинську відбувся кінопоказ 16-го Мандрівного фестивалю документального кіно Docudays UA


6 грудня до Нововолинська завітав Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, який розмірковує цьогоріч про розвиток цифрових технологій та їх вплив на розуміння прав людини.
Глядачі переглянули американську стрічку «Навмисна смерть» (рік – 2018). Фільм про технологічну революцію (кращий зв’язок, нескінченні розваги, миттєва інформація, 5 мільярдів людей до 2020 року будуть мати смартфони) та її темну сторону, приховану від більшості споживачів. У своєму розслідуванні, що відбувається по всьому світі (зокрема, розслідування про Apple, Hewlett-Packard, IBM, історія з токсичними відходами, виробництвом у Китаї), режисерка Сью Вільямс викриває залаштунки індустрії електроніки та доводить, що навіть найменші гаджети мають смертельні наслідки для довкілля та здоров’я.
І хоч фільм іноземний (англійською мовою), без української озвучки, але титрований українською, тому кожен глядач мав змогу задуматись над тим, що якщо навіть не можна змінити якісь глобальні речі, то, принаймні, можна змінювати наше сприйняття щодо них. 
Після перегляду фільму відбулося його обговорення.
Щиро дякуємо управлінню освіти (начальник Ольга Лакиш), ДВНЗ «Нововолинський електромеханічний коледж» (директор Олександр Танасієнко) за власне розуміння проблеми, а ще більше – за бажання поінформувати про цю проблему якнайбільше користувачів сучасних гаджетів!
Вдячність організатору Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на Волині – ГО «Волинський прес-клуб», зокрема регіональній координаторці Богдані Стельмах. 
Організаційні партнери: Нововолинська міська рада (відділ культури, центральна бібліотека на Дружби, 17 ЦБС, палац культури).Регіональна координаторка Мандрівного фестивалю Docudays UA Богдана Стельмах


Обговорення фільму і проблеми: Вікторія Скриннік - начальник Нововолинського бюро правової допомоги

Обговорення фільму і проблеми: Тетяна Шевчук - завідувачка педіатричною службою
КНП "Нововолинський центр первинної медико-санітарної допомоги"


Обговорення фільму і проблеми: Таїса Сачук - директор Нововолинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 імені Т.Г.ШевченкаДякуємо молоді за небайдуже ставлення до екології та свого здоров'я (респект! учням школи №2 та №6).
Світлана Кухарук, директор ЦБС,
організатор кінопоказу у Нововолинську

Немає коментарів:

Дописати коментар