22 січня 2020

День Соборності відзначили у Нововолинській бібліотеці на Дружби,17

День 22 січня 1919 року увійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: було урочисто проголошено Злуку Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в єдину державу.
У Нововолинській центральній міській бібліотеці 22 січня відбулася година державності «Соборна Україна – соборність наших душ». Учні 10 класу ЗОШ №4 імені Т. Шевченка з вчителями  Олександром Номинатом і Олегом Хомюком пригадали цю знаменну для українського державотворення сторінку. Бібліотекарі Інна Кронберг, Віта Залужна та Оксана Жабровець розповіли присутнім про важливість нероздільності нашої держави та єдності українського народу, ознайомили з виставкою «1917-1921: Вікопомні роки державності»
Начальник  Нововолинського бюро правової допомоги Вікторія Скриннік
 розповіла про юридичну важливість документа 1919 року.
У сучасній Україні значення Дня соборності не змінилося. Ми маємо не переставати вірити, що територіальна цілісність України навіки залишиться непорушною. Маємо розуміти, що лише в єдності дій і соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. 

Немає коментарів:

Дописати коментар