16 лютого 2022

Новинки книгозбірні на Дружби, 17.

 У руках нова книга. Розглядаю уважно ілюстрацію на палітурці, проводжу рукою по гладенькій  поверхні... Зазвичай, наступний крок у ритуалі-знайомстві із черговим фоліантом -  занурити обличчя у сторінки й вдихати аромат (розумієте, так? 😉). Та з цією книгою інакше: увагу приковує веселенький форзац із зображенням обгортки жувальної гумки "Love is...". У ту ж мить мене поглинула така ностальгія за дитинством, адже ті, хто народився у 90-х, мають свої особливі маркери спогадів за тим часом. Без сумніву, читво обіцяло екскурс в епоху тамагочі, жуйок "Турбо", "Love is...", топів "Titanic" й одягу після старшої сестри😅.

Мова йде про книгу нашої землячки Яни Блажівської "Усі побачать". Головна героїня Таня - звичайна учениця 9-го класу. Тут їдальня - центр всесвіту, найважливіша річ - колготи, а найвищий рівень крутості - мати хлопця і ходити без перевзуття. Розповідь читається легко, поглинає з перших речень, а в діалектних "родзинках" героїв упізнається кожен з нас. Кожен, хто виріс у 90-х).

Яна Блажівська народилася 15 липня 1987 року. Ще в школі вона писала вірші, деякі з них було опубліковано в міській газеті. 

Навчалася у Львівському Інституті економіки та туризму, але продовжувала писати. Щоправда, прозові тексти. Згодом, Яна працювала у редакції весільного журналу арт-директором і була авторкою низки тематичних статей. Періодично її твори публікували в декількох онлайн-виданнях, Яна вела власний блог в інстаграмі та твіттері. 

Уже більше 10 років письменниця працює маркетологом.  

Дебютною книгою стала "Усі Побачать", котру позиціонують, як арт-бук, адже у ній є 16 ілюстрацій та досить нестандартна текстова верстка.

Яна Блажівська  займається фотографуванням, веде кулінарний блог, виготовляє прикраси з бісеру і частенько подорожує. 

Незабаром буде видано книжку казок для дітей, де Яна ствердилася як співавторка. А доти - насолоджуйтеся читанням книги "Усі побачать". Чудовий ностальгійний настрій, усміх та приємний післясмак - гарантовано!

Бібліограф Олександра Удод.

Немає коментарів:

Дописати коментар