20 лютого 2022

Про подвиг Небесної Сотні говорили у Нововолинську

    20 лютого стало для нас назавжди пам’ятним днем – Днем Героїв Небесної Сотні, який встановлено Указом Президента України від 11.02.2015 р. № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».  

  18–20 лютого 2014 року під час Євромайдану на Інститутській вулиці у Києві бійці підрозділу «Беркут» розстрілювали протестувальників. 20 лютого загинуло найбільше активістів. Наступного дня на Майдані відбулося прощання із загиблими, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», а під час прощання лунала пісня «Плине кача...», яка стала українським народним реквіємом. Розстріл активістів Майдану є одним з найтрагічніших етапів сучасної історії України. Це були люди різні за віком, статтю, освітою. Найстаршому – Івану Наконечному – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарію Войтовичу – лише 17.

  Долучаючись до вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні бібліотекарі Нововолинської міської книгозбірні Інна Кронберг і Віта Залужна провели 17 лютого у Нововолинському міському палаці культури вахту пам’яті «Не плач за мною, мамо, не ридай. Я не хотів війни, я боронив свій край…» з учнями 8-ого та 10-ого класів ліцею № 2. 

    Бібліотекарі розповіли про Революцію Гідності, події 18-20 лютого 2014 року. У молитві і хвилиною мовчання вшанували пам'ять Сергія Байдовського і всіх загиблих з Небесної Сотні, яку провів священник Свято-Духівського собору протоієрей Іван Боровий. Усі учасники заходу мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою-інсталяцією «А сотню вже зустріли небеса».


    Історія нинішніх подій в Україні щодня викарбовує нові імена героїв-захисників держави у книзі вічної пам’яті. На її сторінках назавжди залишаться спогади про тих, хто загинув під час Революції Гідності – Героїв Небесної Сотні.

Вічна пам'ять Героям, які загинули за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України!

                                                    

Немає коментарів:

Дописати коментар