04 червня 2015

Сучасна публічна бібліотека – відкрита, безпечна, нейтральна

.
Завдяки програмі «Бібліоміст» я, бібліотекар відділу обслуговування центральної міської бібліотеки Нововолинської ЦБС Оксана Дубенчук, взяла  участь у проекті «Діалог у громаді» та стала учасником тренінгу (27-29 травня) в Одесі.
Упродовж трьох днів досвідчені тренери проводили інтенсивне навчання бібліотекарів з різних областей, спрямоване на налагодження порозуміння в громаді. Адже сьогодні публічні бібліотеки,  які мають досвід роботи з різними категоріями населення, повинні виконувати роль майданчиків порозуміння і пропонувати заходи, які сприятимуть виявленню і подоланню розбіжностей, налагодженню діалогу та створенню атмосфери підтримки і взаємодопомоги у громадах.
Завдання під час тренінгу допомагали розкритися кожному учаснику. Висновки, які самі собою вимальовувалися, відразу співставлялися з життєвими ситуаціями (сім’я, робота, друзі тощо). В процесі спілкування учасники дізнавалися, як бібліотеки  можуть допомогти членам громади уважно слухати і відверто говорити про конфлікт, не нашкодивши і не створивши відчуження.
Інформація, знання і той досвід, який я отримала під час тренінгу, допоможе удосконалювати роботу у напрямку того, щоб сучасна публічна бібліотека завжди була майданчиком порозуміння, затишку та людяності для громади міста Нововолинська.
Дякую організаторам та тренерам за насичену програму, за ці три дні незабутніх вражень та можливість у поїздці.