25 квітня 2016

До 30-ої річниці Чорнобильської катастрофи

26 квітня Україна і світ відзначають 30-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС, однієї з найбільших техногенних катастроф в історії людства.
Напередодні цієї трагічної дати в читальному залі Нововолинської центральної міської бібліотеки відбулася інформаційна година «Чорнобиль. Погляд через роки».
 На заході були присутні завуч по навчальній роботі Аліна Островська, вчитель української мови та літератури Оксана Харитонюк, завідувач бібліотеки Галина Гуга та учні ЗОШ №2. Бібліотекар Оксана Микитюк розповіла про причини та наслідки аварії на ЧАЕС. Також присутні переглянули документальні відео про події тридцятилітньої давнини та сьогодення. Лікар-хірург, депутат міської ради, учасник ліквідації наслідків аварії Магомед Магомаєв поділився спогадами і ознайомив школярів з небезпечними наслідками катастрофи для здоров’я і життя людей. Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам'ять загиблих внаслідок аварії.
Аудиторії була представлена викладка літератури «Попіл Чорнобиля стукає в наші серця», що розповідає про цю трагічну сторінку у житті нашої країни і всього людства.
Чорнобиль – це чорний біль нашої землі, це подвиг і трагедія, це пам'ять. І скільки б не минуло років, все одно це слово полумянітиме чорним вогнищем скорботи.