20 квітня 2016

У кіноклубі Docudays UA переглядали кінострічку «Вітаємо на Фукушімі»

Напередодні 30-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС 20 квітня у Нововолинській центральній міській бібліотеці відбулася демонстрація та обговорення фільму бельгійського документаліста Алена де Альо «Вітаємо на Фукушімі». Кінострічка про наслідки аварії в Японії заставила замислитись учнів 10-Б класу НВК «Нововолинської спеціалізованої школи №1-колегіуму» (класний керівник Марчук Мирослава Олександрівна) над трагічним досвідом Чорнобиля, який нагромаджений гіркою ціною втрачених життів і здоров’я.
На засіданні кіноклубу присутні обговорили екологічні, медичні і психологічні проблеми, до яких приводять техногенні катастрофи. Директор Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги Наталія Степанівна Смолярчук розповіла учням про  права людини, які порушені у кінострічці. Як зазначив депутат міської ради, голова Нововолинської міської організації «Афганці Чорнобиля» Євген Микитович Недищук, тема фільму надто актуальна, адже майбутні покоління повинні пам’ятати про екологічні проблеми Фукусіми і Чорнобиля  та зробити усе, щоб ніколи такі катастрофи не повторювались.
 Своїми враженнями від фільму поділилися десятикласники та начальник відділу взаємодії із суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Слащук Степан Миколайович, який зауважив, що попри всі відмінності в обставинах катастроф у Чорнобилі та в Фукусімі, подібного в перебігу подій в післяаварійний період дуже багато навіть попри потужний науково-технічний потенціал цієї країни та високу організованість її населення. 
Запрошуємо усіх бажаючих на наступне засідання  кіноклубу Docudays UA, яке відбудеться 18 травня.