30 березня 2017

Куточок слави відкрито у бібліотеці міста Нововолинська

29 березня у Нововолинській центральній міській бібліотеці відбулося відкриття куточка слави «УКРАЇНА. НОВІ ЧАСИ НАРОДЖУЮТЬ НОВИХ ГЕРОЇВ».
У ньому (зліва)  фото наших сучасних героїв, які не вмирають: Героя Небесної сотні, Героя України Сергія Байдовського, та Героїв Небесної армії  15-ти уродженців нашого міста чи тих, хто обрав його місцем проживання перш ніж в скрутний для України час стати на захист свого народу, і, на жаль, віддати за це  своє життя.
Особлива увага  до героїв сьогодення, які вже виконали свій обов’язок захищати кордони батьківщини чи й надалі у зоні АТО захищають суверенітет та територіальну цілісність України. 
17-ро волинян є героями фотовиставки «Герої серед нас» (зверху справа) – спільного патріотичного проекту відділу інформаційної політики Волинської облдержадміністрації та автора світлин – фотографа, заслуженого журналіста України Валерія Мельника


Серед них і нововолинець Михайло Роговенко, нині приватний підприємець. На війну потрапив під час мобілізації. Служив у 51-й бригаді. Пройшов через пекло Іловайського котла; потрапив у полон, звідки був визволений за обміном.
Творча група бібліотеки підтримала ініціативу керівника найвищої виконавчої гілки влади в області Володимира Петровича Гунчика і у співпраці із Нововолинською спілкою ветеранів антитерористичної операції продовжили розпочатий проект, адже серед нововолинців є чимало гідних людей, які теж заслуговують бути на цих світлинах. 

У розділі «Нововолинські герої» – Олександр Батюк, Олег Іванов, Михайло Кусюк, Василь Лучук, Микола Сичук. 
Автором фотопортретів та дизайну творчого проекту є бібліограф Оксана Жабровець.
На презентацію куточка слави завітали учасники АТО, учні ПТУ №11, інтелігенція та громадськість міста.
Спогадами поділився військовослужбовець Василь Лучук, який потрапив у першу хвилю мобілізації. Воював під Марїнкою, на Савур-Могилі отримав 25 осколкових поранень.
«Тут – Микола, там – Кабул», – це про Миколу Сичука. 
Демобілізований доброволець розповів про свою службу у другій штурмовій «афганські» роті батальйону «Айдар», про поранення, нагороди.
Роман Сашук, учень ПТУ №11,  вклонився героям за те, що вони боронили нашу землю, і передав вітання татові-контрактнику, який нині в зоні АТО.
Голова міської Спілки ветеранів АТО Олександр Кондисюк подякував за влаштування куточка слави і запевнив, що і надалі Спілка співпрацюватиме з бібліотекою у його поповненні та проведенні заходів з метою виховання національно-патріотичної свідомості молодого покоління та гідного вшанування борців за незалежність країни.
Ми гордимося, що такі герої живуть серед нас і продовжують будувати вільну країну. Впевнені, що про них будуть написані книги, зняті фільми, опубліковані журналістські публікації, за якими вивчатиметься новітня історія з її поразками та перемогами. А від нас сьогодні  цей куточок слави, з якого споглядають мужні чоловіки, яких об`єднує любов`ю до Батьківщини, боротьба за цілісність і незалежність України, за наше щасливе європейське майбутнє. 

Немає коментарів:

Дописати коментар