12 жовтня 2017

До 75-річчя УПА відбувся захід у Нововолинській бібліотеці


Щоб будувати майбутнє, треба знати своє минуле. До недавнього часу перед нами була закрита справжня велична, героїчна, прекрасна і трагічна історія нашого народу. Сьогодні маємо можливість пізнати одну з її сторінок – боротьбу Української Повстанської Армії.
Напередодні 75-річчя УПА та 25-річчя створення Нововолинського Братства вояків ОУН-УПА 12 жовтня у Нововолинській центральній міській бібліотеці відбулася літературно-історична година «Їх шлях до щастя й волі», на яку були запрошені студенти групи ЕП-ІТ 16 ДВНЗ «Нововолинський електромеханічний коледж» разом із викладачем Ольгою Петрівною Боярчук та бібліотекарем Надією Миколаївною Левшун. Бібліотекарі Ірина Губерук та Оксана Бондар перегорнули яскраві та водночас трагічні сторінки діяльності армії, яка вела справедливу визвольну боротьбу проти двох жорстоких тиранічних режимів світу. Поринути в атмосферу повстанського життя присутні змогли під час перегляду фрагментів фільму «Нескорений», «Червоний» та відеокліпів повстанських пісень. Емоційно та натхненно декламували поезію про УПА студенти НЕМКу Соломія Назарук, Яна Федончук, Назар Вакула, Юлія Гладун, Юлія Пасальська. Теплими згадками про свого батька-упівця, серце якого завжди було зігріте любов᾿ю до рідної землі, поділилася бібліотекар Лариса Тимофіївна Колесник.
Багато із членів УПА загинули. У кожного з них були особисті мрії, але найважливішою залишалася одна: щоб рідна земля була вільною, щасливою, незалежною. Хвилиною мовчання та вогнем, частинкою вічного, присутні згадали тих героїв, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою.
Боротьба за незалежну Україну, пережиті муки і страждання повстанців, мирного населення, яке їх підтримувало, описано і в художніх, і в документальних творах. Із літературою про УПА присутні ознайомилися на викладці «Боротьба ще не завершена…».
Та й справді, нинішня боротьба українських вояків на Сході – це продовження війни, яку вела УПА. Недаремно Президент України встановив День захисника України саме 14 жовтня, який має стати святковим для сучасних воїнів та суспільства в цілому. Він має символізувати нерозривний зв’язок усіх поколінь захисників України. Тож хочеться побажати їм здоров’я, витривалості, достатку та опіки Пресвятої Покрови, яка завжди була покровителькою українського війська.
Слава Україні і Всім її Героям Слава!
Немає коментарів:

Дописати коментар