20 листопада 2017

На засіданні кіноклубу Docudays UA у Нововолинську переглянули фільм «Рожеві сарі»

20 листопада, напередодні Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, у Нововолинській центральній міській бібліотеці на черговому засіданні кіноклубу Docudays UA учні 44 групи ДНЗ «Нововолинський центр професійно-технічної освіти» разом із викладачем Оленою Лешко переглянули документальну кінострічку британського режисера Кім Лонжинотто «Рожеві сарі». Бібліотекар та модератор заходу Ірина Губерук ознайомила присутніх із діяльністю організації «Рожева банда» та головною героїнею кінострічки. Цей фільм розповідає про кастову нерівність індійських жінок і удостоївся особливої уваги членів журі міжнародного кінофестивалю. «Життя дівчини жорстоке... Життя жінки дуже жорстоке», – відзначає Сампат Пал, героїня цього фільму-вторгнення у життя надзвичайних жінок. Її, як і багато інших, молодою дівчиною віддали заміж в родину, де Сампат Пал часто били. Але, попри все, вона боролась і покинула сім’ю свого чоловіка, зрештою ставши борцем проти поневолення жінок у штаті Уттар-Прадеш.
Перед переглядом фільму фахівець із соціальної роботи Нововолинського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Анжела Качан розповіла, що таке домашнє насильство та що ж робити, щоб подолати це згубне явище у суспільстві.
Фільм «Рожеві сарі» не залишив нікого байдужим. Після перегляду кінострічки в обговоренні взяли участь головний спеціаліст Нововолинського відділу бюро правової допомоги Тамара Ярославівна Нич, директор Нововолинського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лілія Бойко та фахівці із соціальної роботи Анжела Качан та Анжела Карпінська, головний спеціаліст управління праці та соціального захисту населення Нововолинського міськвиконкому Богдан Троць, учні та жінки, присутні на заході.
Начальник Нововолинського відділу бюро правової допомоги Вікторія Скриннік розповіла, що і в Україні є дуже багато випадків насильства над жінками, і закликала жінок, які потерпають від агресії, не мовчати, а боротися за свої права.
Дуже важливо, щоб кожен з нас усвідомив, що насилля проти жінки – це не міф, а реальна проблема, від якої навіть сьогодні, у XXI сторіччі, потерпають українські жінки. Тому завдання суспільства по відношенню до жінок, які стали жертвами насильства, – вселити в них надію, що вихід є! Не можна мовчати й миритися з насильством, бо воно завжди йде по колу і за видимим примиренням зростає нова хвиля.

Немає коментарів:

Дописати коментар